Radiowe rekolekcje ignacjańskie – Radio Warszawa zaprasza!

Rekolekcje Radiowe 2016

Jeszcze tylko do dzisiaj (do 10 maja) można zgłosić się do udziału w wyjątkowych ignacjańskich rekolekcjach radiowych. Zapraszają Wspólnota Życia Chrześcijańskiego i Radio Warszawa. Odbędą się w dniach od 15 maja do 12 czerwca 2016 roku. Hasłem rekolekcyjnej drogi są słowa z Księgi Izajasza: „…ale miłość moja nie odstąpi od ciebie”.

 

Radiowe rekolekcje skierowane są do osób, które pragną uporządkować swoje życie zgodnie z wiar i odczuwają potrzebę pogłębienia więzi z Bogiem, a także chcą uczyć się właściwego podejmowania decyzji i ich realizacji

Pomysłodawcą i inicjatorem rekolekcji jest ksiądz Remigiusz Recław SJ, który nawiązał współpracę z warszawskim radiem „Józef” i w 2003 rozpoczął pierwszą ich edycję. Z uwagi na duże zainteresowanie rekolekcjami sięgnął po pomoc Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego, która w następnych latach przejęła trud organizacyjny. Od 2011 r.rekolekcje radiowe organizowane są również w Gdyni.

 

Warunki uczestnictwa są następujące:

  • wypełnienie i wysłanie zgłoszenia
  • codzienne wysłuchanie Słowa Bożego i wprowadzenia do medytacji oraz znalezienie czasu na jej przeprowadzenie
  • gotowość spotkania raz w tygodniu z osobą towarzyszącą

Informacje o rekolekcjach i formularze zgłoszeniowe są dostępne w serwisie internetowym Radia Warszawa i na www.wzch.org.pl/radiowe oraz w sekretariacie Radia Warszawa, ul. Floriańska 3 i w portierni Kolegium Ojców Jezuitów, ul. Rakowiecka 61.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY NA REKOLEKCJE – POBIERZ

 

Msza inauguracyjna

Rekolekcje rozpoczynają się Mszą Świętą, w niedzielę, 15 maja, godz. 16:00, w dolnym kościele Sanktuarium Św. Andrzeja Boboli, ul. Rakowiecka 61, Warszawa.

Szczegółowy plan emisji treści rekolekcyjnych i rozmów

Konferencje – czasy emisji w radiu

  • Premiery w kolejne niedziele: 15, 22, 29 maja i 5 kwietbua w godz. 21:40 – 22:00
  • Powtórki w poniedziałki: 16, 23, 30 maja i 6 czerwca o godz. 23.30.

Wprowadzenia do medytacji – czasy emisji w radiu

  • emisje premierowe w niedziele o godz. 22.05 oraz od poniedziałku do czwartku o godz. 22.35;
  • emisje powtórkowe od poniedziałku do piątku godz. 6.15 oraz 14.15;
  • w soboty nie będzie wprowadzeń w modlitwę.

Rozmowy z kierownikiem duchowym

  • środy 18, 25 maja, 1, 8 czerwca 17.30-20.30 – konkretna godzina będzie umówiona telefonicznie. Miejsce rozmów: Aula Wielka w Kolegium Bobolanum, Rakowiecka 61 Warszawa, wjeście od ul. Św. Andrzeja Boboli.

O formie, w jakiej można dostarczyć zgłoszenie, można dowiedzieć się bezpośrednio u organizatorów – kontakt na stronie internetowej www.wzch.org.pl/radiowe

 

za: radiowarszawa.com.pl / www.wzch.org.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *