Warszawa: Pierwszy w Polsce piknik bezpieczeństwa z innowacyjnymi fotelikami


Czy wiesz, że aż 90% rodziców, ma trudności z włożeniem i wyjęciem dziecka w wieku 0-4 lat z fotelika samochodowego?

Dlatego z myślą o bezpieczeństwie, ale też komforcie całej rodziny, po raz pierwszy w Polsce, w dn. 16-17 czerwca w Warszawie odbędzie się piknik bezpieczeństwa z innowacyjnymi fotelikami marki Maxi-Cosi! Podczas eventu zostaną zaprezentowane najnowsze foteliki z rodziny Maxi-Cosi 360 Pro Family. Są to Pebble 360 Pro i Pearl 360 Pro, montowane na rewolucyjnej bazie obrotowej, która obraca się i wysuwa do przodu w stronę rodzica. Dzięki innowacyjnej technologii SlideTechTM, zmniejsza się ryzyko uderzenia głową w karoserię auta. Jest to też pomocne dla świeżo upieczonych mam – zwłaszcza tych po cesarskim cięciu. Dodatkowo, podczas wydarzenia, każdy rodzic razem z ekspertem ds. bezpieczeństwa fotelik.info będzie mógł sprawdzić, czy foteliki te pasują do dziecka (jego wieku, wagi i wzrostu) oraz czy są kompatybilne z kanapą pojazdu. 

“Z myślą o rodzicach, w tym przyszłych rodzicach, przygotowaliśmy szereg atrakcji na ten dwudniowy event. Jakich? Możliwość wysłuchania wielu znamienitych i popularnych ekspertów: Kreatimo, czyli Moniki Bednarek, Anny Krysiewicz znanej również jako Matka Aptekarka, Rity Calderaro-Poczmańskiej – twórczyni Kursu na Dziecko, Ekipy Twój Ratownik i innych. Wszyscy Prelegenci poruszą bardzo ważne tematy, m.in.: ile czasu dziecko może jednorazowo przebywać w foteliku samochodowym, czy jak pomóc dziecku po wypadku drogowym. Dodatkowo, w trakcie wydarzenia, rodzice, jak i dzieci będą mogli skorzystać z wielu atrakcji. Rodzice ze strefy relaksu z poczęstunkiem, a dzieci ze strefy zabaw, gdzie znajdą trampolinę, dmuchane baseny, a także gdzie zjedzą darmowy popcorn! – zapowiadają współorganizatorzy wydarzenia: Maxi-Cosi, fotelik.info i Przetestuj-Wózek.

Data wydarzenia: 16-17 czerwca, od godz. 9:00 

Miejsce wydarzenia: Pryzmaty 30, Warszawa

Zapisy na wydarzenie dostępne są poprzez stronę: https://app.evenea.pl/event/maxicosi-waw/

PROGRAM WYDARZENIA:

16.06 (piątek)

9.00  Oficjalne rozpoczęcie imprezy 

10.00  Powitanie prelegentów Maxi-Cosi (Łukasz Jendrysek) oraz biomechanika zderzeń i eksperta ds. bezpieczeństwa w samochodzie – Pawła Kurpiewskiego

10.30 Występ Rity Calderaro – Poczmańskiej z “Kurs na dziecko” –  Prawidłowa pozycja dziecka w foteliku – jak prawidłowo włożyć i zapiąć  w nim dziecko?

11.00  Monika Bednarek (KreatiMo) – Kreatywne i bezpieczne zabawy podczas podróży (20min, jw) 

11.30  Ekipa Twój Ratownik – Dlaczego picie i jedzenie podczas jazdy to śmiertelne niebezpieczeństwo?

12.00  Paweł Kurpiewski – foteliki rozkładane – kiedy używać, a kiedy mogą być niebezpieczne?

12.30 Rita Calderaro “Kurs na dziecko” – Jak długo dziecko może jechać w foteliku podczas jednej podróży? Ile przystanków na trasie warto robić w zależności od wieku dziecka?

14.00 Monika Bednarek (KreatiMo) – Co robić,aby dziecko nie rozpinało się pasów podczas jazdy?

14.30   Ekipa Twój Ratownik – pierwsza pomoc dziecku po wypadku samochodowym

16.00  Martik- skuteczna rehabilitacja – Marta Bogucka-Frańczak: Fizjoterapia w ciąży i po porodzie 

19.00 Zakończenie 

17.06 (sobota)

9.00  rozpoczęcie

10.00  Występ prelegenta Maxi-Cosi – Łukasz Jendrysek oraz Pawła Kurpiewskiego – biomechanika zderzeń i eksperta ds. bezpieczeństwa dzieci w samochodach

11.00  Martik – Marta Bogucka Frańczak: Jak dobrać wózek do potrzeb dziecka, by stymulować jego prawidłowy rozwój?

13.30 – Wywiad z rodzicami trojaczków 

14.00  Ana Krysiewicz – Matka Aptekarka – Kremy ochronne dla niemowląt i dzieci. Na co zwracać uwagę przy wyborze?

17.00 Zakończenie

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *