banner_nowe_kmdm_nadchodzi

Klub Miłośników Dobrych Mediów, czyli skąd się wzięliśmy…

W styczniu 2002 roku pojawił się pierwszy w Polsce serwis o mediach katolickich pod nazwą „Niebieska Strona”, redagowany przez Janusza Sierpowskiego, twórcę i pomysłodawcę KMDM ( Klub Miłośników Dobrych Mediów ). Początkowo oglądalność strony była bardzo niska, wynosiła ok. 50 wyświetleń dziennie. Pod koniec roku 2003 Janusz Sierpowski zadecydował o zmianie nazwy strony z „Niebieska Strona” na „KMDM”, zmieniła się też oprawa graficzna strony. Oglądalność i popularność strony stale i dynamicznie rosła. Strona miała coraz więcej przyjaciół, coraz więcej wiadomości, najciekawszy skrót informacji z zakresu mediów chrześcijańskich.

1 sierpnia 2004r. do „KMDM” przybyli Kowalski Marcin i Karol Brejnak, który wcześniej prowadzili własne serwisy tematyczne o Telewizji Puls i Radiu Plus. „KMDM” powstał z pasji wspierania wszystkiego, co sprzyja rozwojowi dobrych mediów. „KMDM” to codzienna dawka wiedzy na temat Waszych lokalnych dobrych mediów, na razie to jedyny taki serwis w Polsce. Obecnie z „KMDM” współpracuje 13-stu redaktorów, jednak ciągle poszukujemy nowych. Ojcem Chrzestnym naszego Klubu jest Zygmunt Gutowski ( dziennikarz radiowy i telewizyjny, filmowiec, wieloletni dyrektor Festiwalu w Niepokalanowie ) który w 2001 roku na forum TV Puls zaproponował wspólne połączenie sił i stworzenie serwisu tematycznego o dobrych mediach, tak też się stało.

Serwis na początku swojej działalności pod nową nazwą promował się w dwóch domenach kmdm.prv.pl oraz kmdm.glt.pl. Nagłówek z tamtego okresu prezentujemy powyżej. Był to jeden z najtrudniejszych i decydujących momentów który wyznaczał rozwoj i kierunek w którym strona podążała.

Od 1 grudnia 2004 roku serwis dostępny jest z nowej komercyjnej domeny kmdm.net, ma ona na celu poprawienie wizerunku strony i ułatwienia jej dostępności. Serwis od początku przeszedł dużo, ataki hakerskie, problemy techniczne i niedostępność w sieci. Staramy się robić wszystko by w przyszłości serwis zdobywał kolejnych nowych czytelników.

Od roku 2005 redakcja rozpoczęła intensywną reklamę KMDM. Powstał dział „Informacje dla prasy”. Głównym celem promocji było dotarcie do ludzi, których interesuje tematyka dobrych mediów, a dotychczas o nas nie słyszeli, aby nazwa strony utrwaliła się w skojarzeniu z tą tematyką.

Serwis KMDM chętnie angażuje się w patrony medialne. Pierwszym z nich był Chrześcijański koncert hip-hop, XX Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów Niepokalanów 2005, Ogólnopolski Konkurs Papieski, promocja nowej płyty zespołu DEUS MEUS pt. „Trasa”, wystawę „Albumu Widoków Historycznych”, RUT, OX, POROZUMIENIA pt. „Czas to miłość” – młodzi Benedyktowi XVI oraz Jubileuszowego koncertu na 15 lat zespołu NEW LIFE ‚M. Z przyjemnością czekamy na kolejne tego typu wydarzenia, którym będziemy patronować.

Przez wszystkie lata istnienia naszego portalu napotykaliśmy przyjazne jak i negatywne komentarze dotyczące naszej pracy. W pazdzierniku 2005 roku nasz serwis posądzano iż jesteśmy „radiomaryjni”. W maju 2006 roku jeden z poczytnych serwisów o mediach informował o naszym „rozwoju”. Natomiast w listopadzie 2009 roku zarzucono nam iż niezasadnie krytykowaliśmy Franciszkańską TV Puls za program propagujący „homoseksualizm”.

Wraz z początkiem 2006 roku w ramach promocji strony zakupiliśmy prawa do polskiej domeny o nazwie kmdm.pl. Decyzja ta okazała się strzałem w dziesiątkę. Utrwaliliśmy nazwę strony na polskim rynku internetowym – obecnie nazwa strony jest bardziej rozpoznawalna i utrwalona. Niestety, wczesnym rankiem 21 lutego 2006 roku, hackerzy po raz kolejny odwiedzili naszą stronę niszcząc ją pod względem technicznym. Od tego czasu nasze internetowe forum zostało wyłączone, by uniknąć ponownych ataków. Po miesiącu intensywnych rozmów rozpoczęliśmy współpracę z programistą, który podjął się budowy nowej strony od podstaw.

Po miesiącach intensywnych prac związanych z budową nowych stron, na przyjazd Ojca Świętego Benedykta XVI do Polski (25 marca 2006), wystartowała nowa odsłona KMDM. Chcieliśmy aby nasz serwis przyciągał ładnym wyglądem, nastrajał optymistycznie, był funkcjonalny, nie przeładowany informacjami i zbędnymi dodatkami. Chcieliśmy aby Państwo – nasi drodzy użytkownicy – łatwo znajdowali interesujące Was informacje. 10-tego sierpnia 2006r. reaktywowaliśmy forum internetowe. Mamy nadzieję że KMDM stanie się miejscem dyskusji o dobrych mediach.

KMDM jest stroną internetową działającą NON PROFIT, co oznacza że nie stoi za nami żadna firma ani też organizacja. Cała redakcja (wraz z dyrekcją) działa zupełnie za darmo, nie otrzymujemy funduszy z tytułu prowadzenia serwisu.

Nowy Rok 2012 dla naszego serwisu był szczególny, ponieważ obchodziliśmy 10 lat istnienia Klubu Miłośników Dobrych Mediów.

 

KMDM dzisiaj… czyli nowy rozdział

Mamy 8 grudnia 2014 roku. Po dłuższej nieobecności ruszamy znów. Serwis przejmują chłopaki z Chrześcijańskiego Grania. Nowy serwer, nowi ludzie (choć nie tylko) i nowy wygląd. Cel pozostaje ten sam. Chcemy promować dobre media.

KMDM jest potrzebny. Zapraszamy do współpracy. Piszcie na adres fundacja@chrzescijanskiegranie.pl. Z Bogiem!