ks. Maciej Makuła szefem Redakcji katolickiej

8

 

Od 1 sierpnia kierownikiem Redakcji Audycji Katolickich zostanie ks. Maciej Makuła. Zastąpi on ojca Rafała Sztejkę, który pełnił tę funkcję od 2009 roku. -podaje Centrum Informacji TVP.

 

Nowego szefa Redakcji Audycji Katolickich TVP wybrała na swoim posiedzeniu Konferencja Episkopatu Polski. Na mocy porozumienia Episkopatu z TVP przewiduje prawo hierarchów do rekomendowania władzom Telewizji Polskiej kandydatów na szefów redakcji katolickich.

 
O. Sztejka przenosi się na Katolicki Uniwersytet Lubelski, gdzie będzie odtąd duszpasterzem akademickim. Prezes Kurski uroczyście podziękował o. Sztejce za siedem lat pracy na stanowisku szefa Redakcji Programów Katolickich, wyrażając zadowolenie, że choć jego następca ks. Maciej Makuła oficjalnie przejmuje obowiązki dopiero 1 sierpnia, będzie mógł wcześniej przejść „chrzest bojowy” przy koordynacji i obsłudze Światowych Dni Młodzieży ze strony Telewizji Polskiej.

 

Ks. Maciej Makuła urodził się 6 grudnia 1977 r. w Suwałkach. Po wstąpieniu do Warszawskiej Inspektorii Salezjanów odbył studia teologiczne w seminarium salezjańskim w Łodzi i tam przyjął święcenia kapłańskie 21 maja 2005 r. Następnie ukończył studia podyplomowe z dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, odbywając w tym czasie praktyki z zakresu multimediów, między innymi we Florencji. Był wychowawcą trudnej młodzieży w Różanymstoku, kapelanem oddziału hematologii w Warszawie, a następnie duszpasterzem akademickim w Łodzi. Od 2010 roku działał w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym w Warszawie, zajmując się multimediami i wolontariatem misyjnym. Obecnie jest dyrektorem Ośrodka i przełożonym Wspólnoty. Biegle posługuje się językiem włoskim i angielskim. Do pełnienia obowiązków redaktora kierującego Redakcją Programów Katolickich TVP S.A. ks. Makuła został rekomendowany przez wszystkich inspektorów salezjańskich w Polsce, a także przez Konferencję Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce.

 

Za: tvp

foto: bazylika.salezjanie.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *