Film „Pielgrzym” na DVD. Pomóż go wydać!

Pielgrzym_kadr_z_filmu_01

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cel, jaki wyznaczyli sobie pielgrzymi – mężczyźni z przestępczą przeszłością, staje się dla nich możliwością modlitwy i wspólnej drogi. W tej historii ważne stają się też relacje rodzinne. Czy droga do bliskiej osoby może się okazać trudniejsza, niż pielgrzymka z Głogowca do Moskwy? O tym wszystkim opowiada film dokumentalny „Pielgrzym”. Patronat nad filmem „Pielgrzym” objął sklep i serwis www.chrzescijanskiegranie.pl Wkrótce film będzie dostępny na DVD

 

23 kwietnia 2016 r., na portalu polakpotrafi.pl wystartowała zbiórka, która pozwoli twórcom wydać film na DVD, BluRay oraz w wersji cyfrowej VOD i wprowadzić go do szerszej dystrybucji. Twórcy filmu planują również organizację pokazów i spotkań z widzami. Zbiórka potrwa do 7 czerwca br., każdy chętny może wspomóc akcję, wybraną przez siebie kwotą i otrzymać w zamian między innymi pocztówkę wysłaną ze Świnic Warckich obok Głogowca lub Moskwy, wydany film na płycie DVD/BluRay, czy wycieczkę/pielgrzymkę po miejscach, gdzie dokument był kręcony (cerkiew w Łodzi, Głogowiec i Świnice Warckie – miejsce narodzin św. Faustyny). Dla wpierających przewidziane zostały również takie nagrody jak spotkanie z twórcami, czy ikony św. Olgi – patronki ich drogi do Moskwy.

 

 

 

 

 

 

Film „Pielgrzym” to opowieść o drodze. Roman miał burzliwe życie. Po przerwanych studiach medycznych wyjechał do Singapuru i został przemytnikiem. Przemycał ludzi i elektronikę. Po powrocie do Polski rozpoczął pracę w korporacji. Jego życie zdawało się wreszcie toczyć po właściwych torach, aż do dnia, w którym został aresztowany i oskarżony o przestępstwa popełnione sześć lat wcześniej. Po wyjściu na wolność postanowił zerwać ze swoim dawnym życiem.

 

 

Zaczął pisać ikony i chodzić pieszo po świecie. Jak sam mówi chciał się „przeczołgać, przepalić, w sobie coś zniszczyć”. Rozwiedziony ojciec dwudziestoletniej córki, który próbuje odpokutować błędy przeszłości podczas pieszych wypraw.

 

 

Poznajemy go, gdy wraz z innymi byłymi więźniami planuje przejść pieszo z Polski do Moskwy i z powrotem, łącznie 4500 km. Podczas drogi bohater stawi czoło nurtującym go trudnym pytaniom, a odpowiedzi poszuka, spoglądając głęboko we własne wnętrze. Pielgrzymka zaplanowana, jako droga pojednania między Wschodem i Zachodem wskaże mu ścieżkę ku innemu pojednaniu. Jej finał może okazać się bardzo inny od tego, który bohater po ludzku planował.

 

 

Przez ponad 3 lata z kamerą, w drodze, podczas przygotowań i w ich codziennym, nie zawsze łatwym życiu, towarzyszył im reżyser Paweł Jóźwiak–Rodan, autor takich filmów dokumentalnych jak „Mama, Tata, Bóg i szatan”, „Agnieszki tu nie ma”, czy pierwszego w Polsce crowdsourcingowego filmu dokumentalnego „Moje 89 Pokolenie”. Efektem tych trzech wspólnych lat jest film dokumentalny pt. „Pielgrzym”.

 

 

Zobacz dobry film na www.chrzescijanskiegranie.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *