Telewizja: 19 października 2018 ruszy EWTN POLSKA

EWTN POLSKA od 19 października w internecie

Otwarcie EWTN POLSKA  będzie miało miejsce już 19 października 2018 roku w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niepokalanów we Wrocławiu. Uroczystej inauguracji dokona Michael Warsaw – Prezes Zarządu i dyrektor wykonawczy Eternal Word Television Network (EWTN), największej na świecie religijnej sieci medialnej z siedzibą w Irondale w stanie Alabama, USA.

 

Polska edycja EWTN.pl wpisze się w powyższe przesłanie, dołączając do globalnej rodziny katolickiej sieci telewizyjnej. Natomiast nasi amerykańscy partnerzy, dostrzegają w tym projekcie także możliwość zaczerpnięcia z doświadczenia bogatej historii i tradycji polskiej duchowości katolickiej. Polska wersja tej telewizji w pierwszym etapie swej działalności będzie emitować w Internecie programy tłumaczone z wersji angielskiej, będziemy też sukcesywnie wprowadzać polskie audycje. – informuje EWTN POLSKA.

 

 

Od 19 października stacja będzie dostępna w jakości HD w Internecie i sieci operatorów telewizji kablowej. Następnym krokiem będzie obecność na platformach cyfrowych. -czytamy na stronie telewizji.

 

Jak dowiadujemy się z wywiadu z Gościa Niedzielnego opiekunem duchowym stacji będzie Bp. Siemieniewski. Za realizację programu w Polsce odpowiedzialność ponosi wrocławska fundacja Vide et Crede.

EWTN: Eternal Word Television Network (ang. Sieć Telewizyjna Wiekuistego Słowa) to globalna katolicka sieć telewizyjna dostępna w ponad 150 krajach. Telewizja skupia się na głoszeniu prawdy zgodnie z definicją Magisterium Kościoła Rzymskokatolickiego. Sieć telewizyjna EWTN służy wierze i nauczaniu Kościoła. Celem EWTN jest zapewnienie środków, za pomocą których różne organizacje w Kościele będą miały nowy ogólnopolski ośrodek wyrażania opinii.


Stacja została założona przed blisko 40-stu laty przez Matkę Angelikę Rizzo OCPA z zakonu Sióstr Klarysek od Wieczystej Adoracji. W ramówce kanału znajdują się filmy, dokumenty oraz programy dla dzieci i młodzieży. Całość produkowanych materiałów ukierunkowana jest na ewangelizację oraz budowanie fundamentów wiary.

 

Budujemy scenę muzyki chrześcijańskiej. Zagraj z nami. Wspieraj poprzez stały przelew: Fundacja Chrześcijańskie Granie; Nr konta: 46 1050 1012 1000 0090 3065 9909 (tytułem: darowizna na cele statutowe)

Polecamy wydarzenia:
8. Festiwal Chrześcijańskie Granie – Warszawa, Arena Ursynów, 25 listopada 2018

Kup bilet w dobrej cenie na
WWW.EVENTIM.PL

 

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *