„Nie warto żyć normalnie, warto żyć ekstremalnie” – ruszyły zapisy na EDK 2016

EDK 2016

Ekstremalna Droga Krzyżowa to nie tylko jednorazowe wydarzenie, to styl życia. EDK 2016 w tym roku odbędzie się w dniach 11 i 18 marca w całej Polsce i poza nią. Kilkanaście tysięcy osób wyruszy z 67 miast na 126 tegorocznych tras. Od wczoraj można się na nie zapisać przez stronę www.edk.org.pl. Liczba miejsc ograniczona!

 

Inicjatywa ks. Jacka WIOSNY Stryczka, aby wyruszyć w Drogę Krzyżową w sposób ekstremalny – nocą, minimum 40 km, niezależnie od pogody od kilku lat (po raz pierwszy odbyła się w 2009 roku) porywa tysiące osób do wędrówki. Mogłoby się wydawać, że wyrzeczenie, cierpienie i ból sprawią, że będzie to „dziwna impreza” dla niewielkiej grupki osób. Tymczasem z roku na rok kilkanaście tysięcy osób w całej Polsce (oraz poza nią) wyrusza w trasę rozważając (i doświadczając!) mękę Chrystusa. Więcej o EDK pisaliśmy w zeszłym roku (zobacz: EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA – PRAWDZIWE WYZWANIE).

„Nie warto żyć normalnie, trzeba żyć ekstremalnie. Wysłuchanie rekolekcji wiekopostnych w kościele to nie są żadne ćwiczenia duchowe. Tu, podczas Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, wiara styka się z decyzjami woli, emocjami. To jest prawdziwe ćwiczenie, człowiek rzeczywiście może być potem przemieniony.”mówił jeden z uczestników poprzedniej EDK.

 

Zapisy i wszystkie informacje o EDK 2016 znajdziecie na www.edk.pl

Ekstremalna Droga Krzyżowa - EDK 2016
źródło: edk.org.pl

za: edk.org.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *