Warszawa: Uwielbienie na Pradze (Boże Ciało, 26 maja 2016)

uwielbienie_26-05_jpg_lqFundacja „Chrześcijańskie Granie” i Oratorium świętego Jana Bosko zapraszają do udziału w III Warszawskim Uwielbieniu na Pradze. Wydarzenie rozpocznie się Eucharystią w Boże Ciało – w czwartek 26 maja o godzinie 18.00 – w Bazylice księży Salezjanów przy ulicy Kawęczyńskiej 53.

 

Wspieraj wydarzenie poprzez www.odpalprojekt.pl

 

W tym dniu w całej Polsce odbędzie się kilkadziesiąt podobnych inicjatyw. Uwielbienia na Pradze skupiają setki mieszkańców Warszawy i nie tylko. (Więcej informacji na Fb i na www.koncerty.chrzescijanskiegranie.pl)

 

Wierzymy, że – dzięki otwartym sercom mieszkańcom stolicy – będziemy mogli uwielbiać po raz kolejny Pana Jezusa w Bazylice na Kawęczyńskiej. Mamy nadzieję, że spotkanie na Pradze będzie wielkim świętem wiary – zapowiadają organizatorzy.

 

 

 

„Warszawskie Uwielbienie na Pradze” jest wydarzeniem integrującym mieszkańców Warszawy, promującym muzykę chrześcijańską, a przede wszystkim, dającym przestrzeń na modlitwę i pogłębienie wiary. Jest również odpowiedzią na potrzebę rozwoju kultury na prawym brzegu Wisły. Podczas trzeciego „Uwielbienia na Pradze” zagra zespół Soudarion – Debiut Roku, zdobywca Płyty Roku.

 

Soudarion – to muzyczna grupa założona przy śremskiej Farze przez księdza Marcina Lewandowskiego w 2009 roku. Soudarion gra w różnych zakątkach Polski, promuje przy tym przede wszystkim swego Stwórcę. Jak sami mówią: „Nie ma nic piękniejszego, jak chwalić Pana wspólnym śpiewem i modlitwą” i taka jest dewiza ich działania, aby radośnie chwalić, śpiewać, modlić się i tańczyć.

 

W kwietniu 2015 roku Soudarion otrzymał nagrodę jury V Koncertu Debiuty imienia Moniki Brzozy w Warszawie.W listopadzie 2015 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu pt. „Tylko Miłość”, która została w plebiscycie Chrześcijańskiego Grania wybrana Płytą Roku 2015. Na początku maja tego roku Soudarion został wyróżniony w konkursie Non Stop CCM.

 

Program III Uwielbienia na Pradze:
godz. 18.00 – Eucharystia
godz. 19.00 – Uwielbienie z zespołem Soudarion
godz. 20.30 – Spotkanie z zespołem w Oratorium (przy herbacie)

 

Uwielbienia na Pradze odbyły się dotąd 30 stycznia (z zespołem New Day) oraz 2 kwietnia (z grupą El Camino). Zgromadziły one setki warszawiaków i nie tylko.

 

Dołącz do wydarzenia na Faceboku – KLIKNIJ!

 

Zaproszenie (Youtube) – https://www.youtube.com/watch?v=W0CS4QoRfJE

 

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *