Boże Ciało 2016 w TVP1 i TVP Polonia

TVP1_logo

 

Boże Ciało:Centralna procesja eucharystyczna Poznania, transmitowana w tym roku przez TVP1 i TVP Polonia, a także – tradycyjnie – przez Radio Emaus, wyruszy z kościoła Bożego Ciała w czwartek 26 maja po Mszy św. o godz. 10 odprawionej przez Abp. Stanisława Gądeckiego i Biskupów Pomocniczych wraz z Księżmi Neoprezbiterami.

 

„Transmisja Mszy św. oraz procesji Bożego Ciała w Poznaniu. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa wpisuje się w obchody Roku Miłosierdzia i 1050. rocznicy Chrztu Polski.”

 

Procesja przejdzie ulicami: Krakowską, Garbary, Wielką, Chwaliszewo na Ostrów Tumski. Przy ostatnim ołtarzu na Ostrowie Tumskim, Ksiądz Arcybiskup Metropolita wygłosi słowo Boże i udzieli uroczystego błogosławieństwa oraz przedstawi nowo wyświęconych Księży. Na zakończenie uroczystości w Katedrze Poznańskiej zostanie odprawiona Msza św. Komentarze przy trzech ołtarzach wygłosi ks. Wojciech Nowicki. Ewangelie przy czterech ołtarzach śpiewać będą księża neoprezbiterzy.

 

Hasła umieszczone przy czterech ołtarzach zostały zaczerpnięte z programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce i mówią o tajemnicy Eucharystii jako chlebie Bożym, który karmi miłością. – podaje GOSC.PL

 

Uczestnicy procesji usłyszą także śpiewy w wykonaniu Poznańskiego Chóru Katedralnego. Transmisję telewizyjną będzie można oglądać na całym świecie na antenie TVP Polonia. Do realizacji programu posłużą wozy transmisyjne z ośrodków Telewizji Polskiej z Poznania, Łodzi, Rzeszowa, Olsztyna i Wrocławia.

26 maja również w całej Polsce odbędą się Koncerty Uwielbienia. Listę największych publikuje serwis i sklep www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Po raz pierwszy w Warszawie fundacja „Chrześcijańskie Granie” i Oratorium św. Jana Bosko organizuje w Boże Ciało „Uwielbienie na Pradze”. Wydarzenie odbędzie się w Bazylice Najświętszego Serca przy ul.Kawęczyńskiej 53. Więcej o inicjatywie i jej wsparciu można przeczytać na stronie www.odpalprojekt.pl

 

”Wierzymy, że dzięki otwartym sercom mieszkańcom Stolicy będziemy mogli Uwielbiać po raz kolejny Pana Jezusa w Bazylice na Kawęczyńskiej. Mamy nadzieję, że spotkanie na Pradze będzie wielkim świętem wiary.” – zapowiadają organizatorzy.

Uwielbienie na Pradze jest wydarzeniem integrującym mieszkańców Warszawy, promującym muzykę chrześcijańską, a przede wszystkim, dającym przestrzeń na modlitwę i pogłębienie wiary. Jest również odpowiedzią na potrzebę rozwoju kultury na prawym brzegu Wisły. Podczas trzeciego Uwielbienia na Pradze zagra zespół Soudarion – Debiut Roku, Płyta Roku 2015.

PROGRAM UWIELBIENIA

18.00 – Eucharystia
19.00 – Uwielbienie z zespołem Soudarion
20:30 – Spotkanie z zespołem w oratorium przy herbacie

 

Informacje o Koncertach Uwielbienia, które odbędą się 26 maja w Polsce można śledzić na wydarzeniu na fb

 

 

Za: Gosc.pl/TVP/Archidiecezja Poznańska/ Chrześcijańskie Granie

 

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *