Tygodnik Powszechny ma nowy serwis. Wyprowadzka z Onetu.

tygodnik_powszechny_strona_www„Tygodnik Powszechny” wyprowadził się z serwisu Onet.pl i przeszedł na swoje. Nowy portal www.tygodnikpowszechny.pl ma przyciągnąć czytelników, a także umożliwić wprowadzenie opłat za korzystanie z tekstów elektronicznych. Wydawca tek krok zapowiada na 1 marca 2015 roku.

 

Internetowa odsłona „Tygodnika Powszechnego” gościła na stronach Onetu od 2003 roku. To jak na realia internetu długo. Dlaczego więc postanowili przenieść się na własną grządkę? Wydaje się, że dają od razu odpowiedź – od 1 marca 2015 dostęp do większości artykułów ma być płatny. Ile ma kosztować – na razie nie wiemy.

Dotychczasowy adres www.tygodnik.onet.pl będzie aktywny do 30 czerwca 2015 r., czyli do zakończenia etapu przeniesienia bazy danych, jakie zostały tam zgromadzone w ciągu ostatnich kilkunastu lat.

W nowym serwisie będą umieszczane (inaczej niż dotychczas) wszystkie artykuły z wydania papierowego. Ponieważ od września 2014 roku TP współpracuje z Fundacją Centrum Kopernika znajdzie się też dużo treści popularno-naukowych. Jednocześnie komentarze do artykułów mogą dodawać jedynie zarejestrowani użytkownicy.

„Założyliśmy sobie, że to będzie miejsce Państwu maksymalnie przyjazne. A więc po pierwsze, zapewniające krystalicznie czystą przyjemność lektury. Styl strony zaprojektowaliśmy tak, żeby po prostu jak najwygodniej się czytało. Bo to przecież właśnie o niezmąconą lekturę tak naprawdę chodzi.” – taką deklarację składają wydawcy na nowej stronie Tygodnika. – czy się uda, czas pokaże.

Tygodnik Powszechny to katolickie pismo społeczno – kulturalne, tygodnik opinii, a od kilku lat, dzięki działalności pozawydawniczej, także instytucja kultury. Skierowany do osób szukających publicystyki na wysokim poziomie. Wieloletnim redaktorem naczelnym jest ks. Adam Boniecki. Teksty publikują m.in. Andrzej Stasiuk, ks. Michał Heller, Jerzy Pilch, Paweł Reszka i inni.

za: ms / tygodnikpowszechny.pl / press.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *