Nowa „Droga” na Nowy Rok – co się zmieniło?

Dwutygodnik Droga nr 25/2014Dwutygodnik „Droga” w Nowy Rok wkracza z impetem. Nowe logo, szata graficzna i nowa redaktor naczelna. Czy oznacza to zmianę także treści samego pisma? Wiele wskazuje na to, że obecny od kilkunastu lat na polskim rynku tytuł chce zdobyć nowych czytelników.

 

Nowym redaktorem naczelnym „Drogi” została Magdalena Guziak – Nowak. Wcześniej tworzyła i była pierwszym redaktorem naczelnym katolickiego miesięcznika studenckiego „Tryby”, a także  dziennikarką „Przewodnika Katolickiego”. Na stojące przed nią wyzwania patrzy ze spokojem i głową pełną pomysłów.

Młodzież szuka odpowiedzi na ważne dla niej pytania z dziedziny miłości i seksualności. Nie możemy udawać, że te tematy nie istnieją. Naszym obowiązkiem jest dać przeciwwagę dla tego, co nastolatkowie czytają na forach internetowych. Misją „Drogi” jest towarzyszenie młodemu człowiekowi, bycie jego przyjacielem szczególnie w sytuacjach trudnych. Dlatego nie boimy się pisać o rozwodach rodziców, emigracji, przemocy w szkole. Słuchamy także młodzieży zbuntowanej i wątpiącej, która chodzi do kościoła tylko dlatego, że rodzice każą. Słuchamy i chcemy z nią rozmawiać. Magdalena Guziak-Nowak, red. naczelna dwutygodnika

Dwutygodnik Młodzieży Katolickiej „Droga” to pismo wydawane przez  Stowarzyszenie Nasza Przyszłość od 1994 roku. Z założenia skierowane jest do młodzieży – porusza problemy młodych z perspektywy katolickiej. Choć dwutygodnik ma tylko 24 strony, wachlarz poruszanych tematów jest bardzo szeroki – od rozważań Ewangelii i nauczania papieskiego, po nowinki techniczne, modę i urodę. Nowościami są duży dział kulturalny, bliskie nastolatkom społeczne tematy numerów, świadectwa życia w czystości i porady ekspertów: psychologa, dietetyka, ginekologa i kapłana.

Poza treścią i logo, odświeżono również szatę graficzną. Gazeta wygląda teraz lekko, dynamicznie i bardziej profesjonalnie. Redakcja planuje także na wiosnę zaprezentować nową stronę internetową. Od strony kulturalnej współpracuje z wieloma mediami – m.in. serwisem o muzyce chrześcijańskiej www.chrzescijanskiegranie.pl

W kwietniu 2015 roku  minie 20. rocznica powstania  „Drogi”. Decyzja o jej wydawaniu zapadła w Watykanie, a pismo i jego redaktorów pobłogosławił sam św. Jan Paweł II. „Drogę” można kupić w parafiach lub zamówić prenumeratę przez Internet. Więcej informacji na www.droga.com.pl i pod numerem telefonu 12 431 07 24.

 

za: mat.prasowe / www.droga.com.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *