ŚDM 2016 już za 500 dni – Lublin odpowiada!

Lublin - 500 dni do ŚDM 2016
źródło: facebook.com/sdmlublin

W piątek 13 marca zaproszą mieszkańców Lublina na Światowe Dni Młodzieży – Kraków 2016. Będzie to jeden z pierwszych kroków, które ma przygotować miasto na to wydarzenie. Wolontariusze przez cały dzień będą rozdawać ulotki informacyjne, rozmawiać z mieszkańcami, a o 16.00 na pl. Litewskim wspólnie wykonają hymn ŚDM i podzielą się świadectwami.

 

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie odbędą się w dniach 26-31 lipca 2016 roku pod hasłem: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). Poprzedzać je będą Dni w Diecezjach, które odbędą się w dniach 20-25 lipca w całej Polsce. Ponieważ  zostało już niewiele ponad rok do tego wydarzenia, poszczególne diecezje aktywnie przygotowują się na przyjęcie setek tysięcy pielgrzymów z całego świata.

Nie inaczej jest w Archidiecezji Lubelskiej. Właśnie w ten piątek – 13 marca 2015 roku Biuro ŚDM w Lublinie rusza w miasto.

„Po prostu chcemy dotrzeć z informacją o Światowych Dniach Młodzieży bezpośrednio do mieszkańców Lublina”mówią przedstawiciele Komitetu Organizacyjnego ŚDM 2016 w Lublinie.

Przedstawiamy program wydarzenia:
godz. 12.00-16.00 – Działania informacyjne: oznakowani wolontariusze ŚDM będą zapraszać na Światowe Dni Młodzieży na trasie Al. Racławickie – ul. Krakowskie Przedmieście.
godz. 16.00 – Plac Litewski, Finał wydarzenia: pierwsze wspólne odśpiewanie Hymnu Światowych Dni Młodzieży, świadectwa uczestników ŚDM, działania happeningowe, konkursy, odliczanie do ŚDM i uwolnienie balonów.

Ponadto w ciągu tego dnia w trzech lubelskich kościołach w centrum miasta, czyli w kościołach św. Ducha, Kapucynów i Garnizonowym od godziny 11 do 16, poprowadzone zostaną czuwania modlitewne w intencji owocnego przygotowania do tego radosnego święta, jakim będzie spotkanie młodzieży z całego świata w Krakowie w 2016 roku.

Więcej info na stronie www.sdm.lublin.pl

za: mat.prasowe / sdm.lublin.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *