Hymn ŚDM 2016 „Błogosławieni miłosierni” – pierwsze publiczne wykonanie

Logo SDM 2016 KrakówPrapremiera oficjalnego hymnu ŚDM Kraków 2016 odbyła się 6 stycznia 2015 roku (wtorek) w święto Objawienia Pańskiego, na zakończenie Orszaku Trzech Króli w Krakowie. Uczestnicy mogli wysłuchać go na Rynku Głównym ok. godz. 12.00. Prezentujemy też oficjalne nagranie hymnu. Wideo już wkrótce.

 

W prawykonaniu hymnu „Błogosławieni miłosierni” wzięli udział artyści, którzy przygotowali studyjne nagranie dzieła – chór, orkiestra symfoniczna i zespół muzyczny. Autorem słów i muzyki kompozycji jest Jakub Blycharz. Tekst hymnu został zaczerpnięty z Pisma Świętego a jego refrenem są słowa jednego z błogosławieństw, które jest hasłem ŚDM 2016: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.

W momencie premiery utworu w Internecie pojawi się materiał wideo zarejestrowany w czasie nagrania studyjnego przygotowany przez portal Stacja7. Zapowiedziano też powstanie oficjalnego teledysku, który będzie promował zarówno ŚDM, jak i Kraków i całą Małopolskę.

Ufamy, że Światowe Dni Młodzieży w Krakowie będą okazją do objawienia się miłosiernego Boga wszystkim, którzy tu przybędą – na wzór Trzech Króli – aby dzielić się swoją wiarą. – mówią przedstawiciele Komitetu Organizacyjnego ŚDM 2016

W tym roku Orszaki Trzech Króli przeszły w ponad 330 miastach Polski. Od lat gromadzą one setki tysięcy ludzi w różnym wieku.

Nagranie Hymnu ŚDM 2016
fot. mat.org // krakow2016.org.pl

za: krakow2016.org.pl // gospelbox.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *