Ruszył ekumeniczny serwis Caritasu!

caritas

 

Ruszył internetowy serwis charytatywny www.pomagam.caritas.pl! To nowy projekt Caritas Polska, działający w ramach jej niekomercyjnej i nieodpłatnej działalności statutowej, stworzony we współpracy z diecezjalnymi Caritas w Polsce oraz Eleos Kościoła Prawosławnego, Diakonią Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego i Diakonią Kościoła Ewangelicko-Reformowanego.

Jest odpowiedzią na zapotrzebowanie naszych środowisk, działających na rzecz skutecznego pozyskiwania środków dla realizowania misji Dobrego Samarytanina wynikającej z chrześcijańskiego powołania. Celem pomagam.caritas.pl jest budowanie społeczności osób, zespołów wolontariackich i firm chcących wspierać osoby w potrzebie, wykorzystując do tego fenomen globalnej sieci Internetu! – zapowiada Caritas Polska

Serwis w wersji beta został uruchomiony już 12 kwietnia 2015 r. w Niedzielę Bożego Miłosierdzia, będącą świętem patronalnym Caritas w Polsce i rozpoczynającą 71. Tydzień Miłosierdzia. W tym dniu ruszyła kampania informacyjna dotycząca serwisu.

Za: pomagam.caritas.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *