Kotwica statku Solidarność darem wdzięczności dla Radia Maryja

radio maryja youtubeKotwica ze statku flagowego „Solidarność” przy Polskiej Żegludze Morskiej została zamontowana przy budującej się toruńskiej Świątyni pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. To dar wdzięczności Polskiej Żeglugi Morskiej dla Radia Maryja i TV Trwam.

Związkowcy podziękowali w ten sposób za wsparcie medialne w najtrudniejszych momentach przetrwania polskiego przewoźnika. Jedynie w TV Trwam i Radiu Maryja mogliśmy przedstawić nasze racje – mówi Paweł Kowalski, przewodniczący zakładowej Solidarności Polskiej Żeglugi Morskiej.

– W najbardziej trudnym okresie, jaki mieliśmy w  historii PŻM, gdzie chciano nas skomercjalizować, sprywatyzować i po prostu sprzedać, zwróciliśmy się do wszystkich mediów, jakie w Polsce istnieją, żebyśmy mogli nagłośnić sprawę, by do tego nie doszło. Niestety media nam to uniemożliwiły. Jedynie w TV Trwam i Radiu Maryja mogliśmy przedstawić nasze racje – pracowników związku „Solidarność” – dlaczego bronimy naszej firmy Polskiej Żeglugi Morskiej. Dlatego w podzięce i w darze tę kotwicę naszego flagowego statku „Solidarność” przekazujemy dla TV Trwam i Radia Maryja – tłumaczy Paweł Kowalski.

Jak dodaje przewodniczący, miejsce zamontowania kotwicy przy świątyni to również odniesienie do Matki Bożej Gwiazdy Morza,  która nieustannie czuwa nad bezpieczeństwem marynarzy.

PŻM to jeden z największych polskich armatorów. Jego prywatyzacja doprowadziłaby do utraty kilkuset miejsc pracy. Świątynia, która jest wotum wdzięczności za dar św. Jana Pawła II, powstaje dzięki hojności wielu osób, które finansowo wspierają budowę.

RadioMaryja.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *