Patronat KMDM: #zbudujfreeDOM dla ofiar niewolnictwa! [relacja]

@zbudujfreedom
Radosław Mailnowski / HAART

„Zbuduj wolności dom!” – śpiewał Szymon Babuchowski w niedzielny wieczór. W Dobrym Miejscu. Podczas koncertu Dobych Ludzi. I tak by się dobrze zrobiło, gdyby nie temat spotkania, który dotyczył współczesnego niewolnictwa. Fundacja HAART oraz Razem dla Afryki zapraszały zgromadzonych na koncercie do wsparcia akcji #zbudujfreeDOM. Wydarzenie odbyło się pod patronatem KMDM.pl.

 

Właśnie wsparcie tej akcji było głównym powodem spotkania. Celem #zbudujfreeDOM jest wybudowanie domu pomocy tym ludziom w stolicy Kenii – Nairobi. Charytatywnie kampanię postanowił wesprzeć zespół Dobre Ludzie, który napisał specjalnie na tę okazję piosenkę.

Publiczność zgromadzona w auli tego warszawskiego Katolickiego Centrum Kultury Dobre Miejsce mogła posłuchać o współczesnym niewolnictwie, które rozmiarami przewyższa to epoki kolonializmu. Poznała tragiczne historie ludzi, którzy są sprzedawani do niewolniczej pracy, wykorzystywani seksualnie albo jako dawcy organów do przeszczepów. Handlarze bazują na naiwności ludzkiej i nieświadomości oraz ogromnej biedzie wielu mieszkańców Afryki.

Radosław Malinowski – prezes HAART Kenya opowiedział o powstaniu i działalności fundacji – jest to jedyna organizacja w Afryce, która zajmuje się kompleksowo pomocy ofiarom wykorzystywania niewolniczego ludzi. Dotychczas udało się pomóc ponad 300 osobom poszkodowanym przez handlarzy ludźmi i nieuczciwych pośredników pracy.

zbudujfreedom_koncert fot Mateusz Stolarski (8)
Winnie Mutevu

Zaraz po nim o akcji i działalności opowiadała wolontariuszka Winnie Mutevu, kóra właśnie wracała z Watykanu z międzynarodowej konferencji na temat handlu ludźmi.

„Nie każda ofiara po powrocie do Kenii ma możliwość powrotu do domu rodzinnego, dlatego ważne by powstał taki dom, który będzie miejscem uzdrowienia” - mówiła do zgromadzonych w Dobrym Miejscu.

Po tych trudnych słowach, publiczność mogła posłuchać koncertu Dobrych Ludzi, którzy poza specjalną piosenką „Zbuduj wolności dom” zagrali także utwory ze swojego debiutanckiego krążka „Łagodne przejście” i udowodnili, że poezja śpiewana ma niezwykłą właściwość trafiania do serc. Piosenki zespołu pobudziły wrażliwość na drugiego człowieka, szczególnie tego w potrzebie.

Debiutancką płytę zespołu kupicie na www.chrzescijanskiegranie.pl >>>

Warto dodać, że działalność HAART i akcję #zbudujfreeDOM wspiera i błogosławi papież Franciszek oraz wiele osób kultury i sztuki jak m.in. Krzysztof Zanussi, Ela i Darek Malejonek, członkowie kabaretu Mumio i inni. Spotkanie współorganizował Krzysztof Błażyca – dziennikarz, publicysta oraz założyciel fundacji Razem dla Afryki.

Jeśli chcesz włączyć się w akcję #zbudujfreeDOM wejdź na www.zdbudujfreedom.pl i podaj wieści dalej.

zbudujfreedom_koncert fot Mateusz Stolarski (1)
Dobre Ludzie zagrali piękny koncert!

HAART - #zbudujfreeDOM

za: koncerty.chrzescijanskiegranie.pl/ foto: ms

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *