Roraty 2015 z Małym Gościem Niedzielnym

roraty_2015_banner_626x150

 

Na tegoroczny Adwent redakcja Małego Gościa Niedzielnego przygotowała materiały do dobrego przeżycia tego niezwykłego okresu. Tematem w tym roku jest Rok Miłosierdzia oraz przygotowanie do dwóch wydarzeń: 1050 rocznica Chrztu Polski oraz Światowe Dni Młodzieży. Dla dzieci zostały przygotowana plansza i obrazki, natomiast dla duszpasterzy – zeszyt z naukami roratnimi. Szczególnie ciekawie zapowiada się płyta z krótkimi nagraniami do tematu dnia i piosenką Światowych Dni Młodzieży „Błogosławieni Miłosierni” w trzech wersjach – oficjalnej oraz dwóch aranżacjach Magdy Anioł. – podaje Gość Niedzielny.

 

W tym roku materiały duszpasterskie „Drzewo życia. Chrzest źródłem miłosierdzia” będą odnosiły się do początków chrześcijaństwa w Polsce. W nich to dzieci i młodzież poprzez Miłosierdzie Boże głoszone poprzez św. Faustynę Kowalską będą uczyły się , „jakie uczynki mamy przynosić w codziennym życiu. Motywem graficznym będzie stylizowane drzewo, z którego przez 1050 lat wyrośli wielcy polscy święci – od św. Wojciecha do św. Jana Pawła II.” – informuje serwis malygosc.pl

 

Jest to kolejna edycja akcji przygotowanej przez zespół Małego Gościa. Co roku materiały na Adwent cieszą się ogromną popularnością w polskich parafiach.

 

roraty_2015_626_OK

 

 

Za: Gość Niedzielny /Mały Gość Niedzielny

 

Szukaj dobrej muzyki na Adwent na www.chrzescijanskiegranie.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *