Ojciec Rydzyk ma swój program w Telewizji Trwam

Czołówka programu "W naszej rodzinie" fot. YouTube
Czołówka programu „W naszej rodzinie” fot. YouTube

Do tej pory Dyrektor Radia Maryja prowadził audycje tylko w radiu, od grudnia o. Tadeusz Rydzyk ma swój program w Telewizji Trwam. „W naszej rodzinie” to prawie godzinne spotkanie z gośćmi w studio i łączenia na żywo z innymi zaproszonymi uczestnikami. Program to także promocja działań mediów skupionych wokół Radia Maryja

 

Ojciec Tadeusz Rydzyk osobiście w Telewizji Trwam występował rzadko, zazwyczaj przy okazji sympozjów na Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej czy wydarzeń związanych z walką o obecność na multipleksie. Program osobiście prowadzi jedynie w Radiu Maryja, są to najczęściej późno-wieczorne rozmowy z słuchaczami „W rodzinie Radia Maryja”

Od 13 grudnia ten radiowy dotąd format spotkania doczekał się swojej wersji telewizyjnej. W każdą niedzielę o godz. 16.10 w Telewizji Trwam nadawany jest ‚na żywo’ program „W naszej rodzinie” z o. Rydzykiem jako prowadzącym.

W czołówce programu pokazujemy jakie dzieła wyrosły w tej naszej rodzinie, najpierw radiowej a później telewizyjnej. Razem możemy uczynić wiele, naród i ludzie wierzący w Kościele to jest olbrzym, oby tylko ten olbrzym nie było śpiący. Oto chodzi, aby wszyscy się obudzili

– mówił na wstępie jednego z ostatnich programów o. Tadeusz Rydzyk

Następnie widzom jest przypominana któraś z archiwalnych wypowiedzi św. Jana Pawła II, którą kierował do słuchaczy Radia Maryja podczas ich pielgrzymek do Rzymu.

Dalej program toczy się już w studiu, gdzie stoi wielka figura Najświętszej Maryi Panny, a za wielkim stołem siedzi o. Dyrektor, w tle widać imitację witraży, katolickie książki i dużą ruchomą panoramę Torunia po zmroku. Zaproszeni goście to najczęściej studenci WSKSiM oraz wykładowcy tejże uczelni. Są także przedstawiciele mediów i instytucji, które przez lata powstawały wokół toruńskiej rozgłośni np. Ewa Nowina-Konopka, redaktor naczelna Naszego Dziennika. Odbywają się też łączenia na żywo np. ze studiem w Warszawie, oraz obowiązkowo telefonicznie  z przedstawicielem któregoś z Biur Rodziny Radia Maryja działających przy wielu parafiach w Polsce i nie tylko.

Przez cały program na dolnym pasku są przypominane możliwości wsparcia finansowego rozgłośni, o. Dyrektor zachęca też i reklamuje publikacje i książki, które jego zdaniem warto poznać. Program po emisji jest udostępniany w serwisie internetowym Telewizji Trwam, na portalu Radia Maryja oraz ich kanałach w mediach społecznościowych.

 Zobacz jeden z odcinków programu:

 

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *