2 kwietnia 2015: kampania „Twój kandydat w codziennych wyborach”

Karol_Wojtyla_Twoj_Kandydat_2

 

„Twój kandydat w codziennych wyborach” to hasło warszawskich obchodów 10. rocznicy śmierci Jana Pawła II. 2 kwietnia 2005 roku niejednokrotnie zadawaliśmy sobie pytanie, jaka będzie Polska po Janie Pawle II? Jacy będą Polacy? Wtedy był czas na pytania, dzisiaj nadszedł moment decyzji – czy wybierasz Wojtyłę?

 

W kampanii wyborczej Karola Wojtyły pojawiło się także hasło: „zawsze razem, nigdy przeciw sobie”. Jest to wezwanie do budowania wspólnoty w oparciu o solidarność. A więc jedność w wielości, a więc pluralizm, to wszystko mieści się w pojęciu solidarności – mówił w 1987 roku w Gdyni Jan Paweł II. Karol Wojtyła obudził w Polakach nadzieję na pokonanie komunizmu, przez lata dodawał odwagi do działania – najpierw w zniewolonym, a później wolnym kraju. Od momentu śmierci Jana Pawła II nic się nie zmieniło. Dzisiaj słowa Papieża są równie aktualne jak wtedy, gdy nas przekonywał: Nie ma wolności bez solidarności! Dzisiaj wypada powiedzieć: nie ma solidarności bez miłości, więcej, nie ma przyszłości człowieka i narodu.
Centrum Myśli Jana Pawła II, instytucja kultury m.st. Warszawy od dziewięciu lat towarzyszy warszawiakom w uroczystościach rocznicowych. Każdego roku do innego odbiorcy kierując swoje przesłanie. W 2011 roku zaprowadziliśmy małego Lolka do sześciolatków, później Wojtyła młodzieniec mówił do gimnazjalistów, że życie jest jak labirynt. W 10. rocznicę spoglądamy w kierunku każdego Polaka i jego codziennych wyborów – tłumaczy Norbert Szczepański.

Centrum Myśli Jana Pawła II, instytucja kultury m.st. Warszawy, przygotowała kampanię społeczną, której celem jest wskazanie na doniosłość codziennych wyborów człowieka. W kwietniu 2005 roku cały świat się zatrzymał. Odszedł ukochany Papież, ale pozostały Jego słowa i gesty. Po dziesięciu latach od śmierci Jana Pawła II zadajemy pytanie, czy tamte uczucia i emocje udało nam się zamienić w codzienne nawyki i wybory, które wyrastają z wartości? – mówi Norbert Szczepański, dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II.
Uroczystości związane z 10. rocznicą śmierci Jana Pawła II odbędą się 2 kwietnia na pl. Piłsudskiego w Warszawie o godzinie 21:15.
Kreacja kampanii społecznej powstała we współpracy z warszawską agencją Skyboat.

 

ZA:Centrum Myśli Jana Pawła II

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *