Lifestylowa FRONDA od Grzegorza Górnego i Fratrii.

Miesięcznik Fronda - okładka nr 1-2015Z początkiem lutego ukaże się nowy miesięcznik „Fronda” wydawany przez Fratrię (m.in. tygodnik W Sieci). Naczelnym został Grzegorz Górny. W przeciwieństwie od kwartalnika i portalu o tym samym tytule, będzie to pismo lifestylowe, skupione na znanych postaciach, wydarzeniach oraz zjawiskach cywilizacyjnych, kulturowych, obyczajowych i naukowych.

 

Pismo ma mieć inny charakter niż inne tytuły z rodziny. Początkowo ma ukazywać się w nakładzie 50 tyś. egzemplarzy i w cenie 9.90 zł. Stronę graficzną pisma przygotował Michał Korsun.

„Miesięcznik „Fronda” będzie miał inny charakter niż kwartalnik „Fronda”. Będzie to pismo lifestylowe, niezajmujące się polityką, ale życiem duchowym i ludzkimi wyborami”zapowiada Michał Karnowski, członek zarządu wydawnictwa Fratria

Wydawnictwo Fronda PL użyczyło Fratrii tytułu, a Grzegorz Górny (współzałożyciel i pierwszy redaktor naczelny kwartalnika „Fronda”) nazwiska. W pierwszym numerze pojawią się teksty m.in. Piotr Skwieciński, Maciej Pawlicki, Maja Narbutt, Robert Tekieli, Łukasz Adamski, Marcin Kołpanowicz, Andrzej R. Potocki, Marcin Wikło. Grzegorz Górny rozmawia z Darkiem „Maleo” Malejonkiem, muzykiem formacji Maleo Reggae Rockers, 2 Tm 2,3 oraz współtwórcą projektu „Panny wyklęte”.

Jesteśmy bardzo ciekawi efektu końcowego. Wydaje się, że na rynku jest miejsce dla konserwatywnego miesięcznika, którego środek ciężkości nie będzie spoczywał na polityce i historii, a bardziej na społeczeństwie i kulturze. Nazwisko redaktora naczelnego może dawać przesłanki, że tak będzie.

Warto wspomnieć, że kwartalnik „Fronda” będzie się nadal ukazywał w niezmienionej formie, żadne zmiany nie dotkną też portalu fronda.pl. Wykorzystanie tej samej marki rodzi ryzyko, ale daje też szansę na łatwiejszą promocję. Już sama nazwa zapewni zainteresowanie czytelników, którzy są przywiązani do marki. Czy uda się to zainteresowanie podtrzymać, przekonamy się za kilka miesięcy.

za: media2.pl / rebelya.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *