NUTY NADZIEI – relacja z koncertu dla prześladowanych chrześcijan

nuty_nadziei_fot-mateusz-stolarski (28)

 

Najlepsi polscy muzycy zagrali niecodzienny koncert „Nuty Nadziei” na rzecz prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Wczorajszy występ najpopularniejszych zespołów kojarzonych ze sceną chrześcijańską stał się jednym z ciekawszych „festiwali” rozpoczynającego się roku.

 

Poza debiutantami – dziećmi z projektu „Kto ty jesteś?” i zespołem „Fabryka” na scenie pojawiły się legendy: New Life M., 2TM 23, Maleo Reggae Rockers,Marika, Adam Nowak oraz Jan Trebunia Tutka z Jazgotem. Koncert prowadził aktor Dariusz Kowalski z ogromnym wsparciem Marcina Pospieszalskiego, który był jednym z inicjatorów wydarzenia. Koncert po raz pierwszy zorganizowała Fundacja Niepodległości i Caritas Polska. Mam nadzieję, że nie będzie to ostatnie takie wydarzenie.

 

Akcja wspierania prześladowanych wraz z koncertem nie zakończyła się. Cały czas można dokonywać na konto: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem IRAK.

 

„Ideą koncertu jest byśmy byli razem”- mówił na początku koncertu Marcin Pospieszalski (New Life M.), dalej dodał, że „będziemy rozliczeni  z talentów”- dlatego nie mógł się nie zaangażować w „Nuty Nadziei”. Ogromne poświęcenie, ale i jedność widać było od początku. Nie tylko w muzyce granej podczas koncertu. Ze sceny popłynęły przeboje zespołów, które grały w Palladium. Składy kapel od samego początku mieszały się i tworzyły niesamowity klimat. Z Mate.O wystąpili muzycy New Life M. oraz synowie Marcina Pospieszalskiego, natomiast z Adamem Nowakiem – Jan Trebunia Tutka z muzykami Jazgotu. Na koniec wszystkich połączyła kolęda „Bóg się rodzi”.

 

 

Niesamowity klimat również jednoczył ludzi stojących przed sceną. Wśród widzów można było spotkać dziennikarzy, muzyków jak i całe rodziny, które dzielnie wytrwały do końca wydarzenia. Darek Kowalski na początku koncertu pytał: ” Czy można wygrać nadzieję?”. Zachęcał:”Wygrajmy nadzieję! Każdy może być nutą nadziei, a wszyscy razem możemy być piękną symfonią”. I tak było nie tylko poprzez wspólne śpiewanie z New Life M., Mate.o, Maleo Reggae Rockers czy powracającym z czadowym graniem 2tm23, ale poprzez solidarność z prześladowanymi. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że na rzecz irackich rodzin wpłynęła znaczna kwota na konto.

 

Zobacz zdjęcia z koncertu:

Nuty Nadziei // dla chrześcijan z Iraku – fot. Mateusz Stolarski (www.chrzescijanskiegranie.pl)

Za: www.chrzescijanskiegranie.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *