Jezus na Stadionie – transmisja w Radiu Warszawa!

Jezus na stadionie

 

Rekolekcje „Jezus na stadionie”, które 18 lipca poprowadzi na Stadionie Narodowym ojciec John Baptiste Bashobora, będą transmitowane na antenie Radia Warszawa 106,2 Fm. Planowana jest również transmisja na żywo poprzez Tv Dobre Media. Ekipa Chrześcijańskiego Grania również pojawi się na Stadionie Narodowym.- podaje serwis www.chrzescijanskiegranie.pl

 

„Chcieliśmy w ten sposób wyjść naprzeciw osobom, które z powodów zdrowotnych czy logistycznych nie będą mogły w nich fizycznie uczestniczyć”– mówi dyrektor programowy Radia Warszawa ksiądz Mariusz Wedziuk.

 

Zapisy na rekolekcje wciąż odbywają w internecie pod adresem: www.jezunastadionie.pl. W tym momencie swój udział zgłosiło około 40 tysięcy osób.

Na rekolekcje zaprasza abp. Henryk Hoser:

Nowa Ewangelizacja przynagla nas, by podejmować nowe inicjatywy mające na celu dotarcie ze Słowem Bożym i z łaską Bożą do jak największej liczby ludzi. Trzeba wychodzić na ich poszukiwanie, trzeba docierać tam, gdzie zwykle nie docieramy. Wykorzystując okazję, że na terenie Diecezji Warszawsko Praskiej stoi Stadion Narodowy, obiekt zarówno symboliczny jak i ważny dla nas, Polaków, serdecznie zapraszam moich Diecezjan, wszystkich mieszkańców Warszawy, a także wszystkich Rodaków na kolejne rekolekcje JEZUS NA STADIONIE: „I przyszły do Niego wielkie tłumy” (Mt 15, 30). Tegoroczne rekolekcje odbędą się w sobotę 18 lipca. Zgromadźmy się ponownie na obszernym Narodowym Stadionie, aby przez cały dzień trwać na modlitwie, słuchać Słowa Bożego, uwielbiać Jezusa i przyjmować Jego łaskę. Zapraszam szczególnie ludzi młodych, którzy trwają w przygotowaniu do Światowych Dni Młodzieży, bądźcie z nami i wzrastajcie w mądrości i łasce.

W rekolekcjach może wziąć udział każdy. Dla rodziców z małymi dziećmi oraz dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich przeznaczone są specjalne miejsca na płycie stadionu.

 

Rekolekcje będą trwały cały dzień. Wygłoszone konferencje będą przeplatane z modlitwą uwielbienia, upiększaną przez około 30 muzyków m.in. z grupy Pieśni Chwały. W dwóch miejscach odbywać się będzie nieustanna adoracja Najświętszego Sakramentu. Tegoroczną nowością jest organizowana Strefa Chwały, w której osoby z całej Polski będą uwielbiać Jezusa grając na bębnach, szofarach oraz tańcząc z flagami.

W poprzedniej edycji rekolekcji w 2013 roku wzięło udział prawie sześćdziesiąt tysięcy wiernych, dwóch biskupów, ponad pięciuset kapłanów z Polski i zza granicy. Na spotkaniu posługiwało trzystu wolontariuszy, dwudziestu egzorcystów i ponad 150-osobowy chór. Kapłani wysłuchali tysięcy spowiedzi i odbyli setki duchowych rozmów. Po rekolekcjach organizatorzy otrzymali setki wiadomości ze świadectwami nawróceń oraz uzdrowień, zarówno duchowych jak i fizycznych.

 

 

Za: www.chrzescijanskiegranie.pl/ Jezus na Stadionie

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *