Kolejny Hosanna Festiwal już w sierpniu!

Hosanna Festiwal 2015Jeden z najstarszych festiwali muzyki chrześcijańskiej w Polsce zaprasza! Hosanna Festiwal odbędzie się w Siedlcach już po raz 22. W dniach 28 – 30 sierpnia poza występami gwiazd, odbędzie się konkurs wśród młodych wykonawców. Zgłoszenia można wysyłać do 15 lipca. Na deskach siedleckiego amfiteatru występowały takie gwiazdy jak: Mate.O, TGD, Raz Dwa Trzy, FPS, StronaB, Porozumienie i wielu innych.  W tym roku gwiazdą będą Siewcy Lednicy. Wstęp wolny.

 

 

 

Zgłoszenia do części konkursowej

Do 15 lipca 2015 trwają zgłoszenia do części konkursowej festiwalu!

„Możesz uwielbić Chrystusa razem z nami, a kto wie… może zostaniesz też zwycięzcą Grand Prix o wysokości 3500 zł, który umożliwi Ci dalszy rozwój pasji i talentu?” – piszą na swojej stronie ogranizatorzy.

A jak się zgłosić? Na stronie: www.hosannafestival.pl do pobrania jest karta zgłoszeniowa, którą wraz z utworami demo należy wysłać na podany adres. Program festiwalu został tak przygotowany, aby każdy, niezależnie od wieku mógł znaleźć coś dla siebie.

Zapraszamy do przeczytania relacji z 21. Hosanna Festival.

 

W programie Hosanna Festiwal 2015

Festiwal rozpocznie tradycyjnie Eucharystia w intencji darczyńców, uczestników i organizatorów festiwalu, po której odbędzie się koncert zespołu Wschód. Jest on częścią grupy ewangelizacyjnej „Dobry Skład”. Grana przez nich muzyka rockowa z elementami rapu została dostrzeżona podczas ubiegłorocznej edycji festiwalu. Zespół Wschód zajął I miejsce.
Sobota to zmagania konkursowe w Sali Teatralnej CKiS w Siedlcach, które oceniać będzie profesjonalne jury. Wieczorem odbędzie się koncert zespołu Matula – również zwycięzców I nagrody Hosanna Festiwal 2014. To właśnie oni – dzieci Matki Bożej Saletyńskiej, bo tak o sobie mówią członkowie zespołu pomogą nam przeżyć sobotnie uwielbienie.
Niedziela rozpoczyna się wspólną Eucharystią, po której już po raz czwarty na deskach amfiteatru rozpocznie się przegląd zespołów pielgrzymkowych, a po południu mikrofony przekażemy laureatom sobotniego konkursu. Później nastąpi długo oczekiwany i niezwykle emocjonujący moment festiwalu- ogłoszenie werdyktu i wręczenie nagród zwycięzcom. Wieczór uświetni koncert Siewców Lednicy.

Tymczasem, gdy na deskach amfiteatru królować będzie muzyka, na terenach zielonych wokół obiektu, wiele atrakcji dla całej rodziny! Konkursy, gry integracyjne, zawody sportowe, malowanie twarzy, zabawy z clownami, zjeżdżalnie, trampoliny, dmuchane zamki i Festiwalowa tradycja – loteria fantowa, w której każdy los wygrywa! To tylko niektóre atrakcje  jakie czekają na wszystkich, którzy wybiorą się wtedy do Siedlec!

 

Festiwal organizowany jest przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży we współpracy z Urzędem Miasta Siedlce, Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury. Co roku Hosanna przyciąga dziesiątki młodych i utalentowanych muzyków z całej Polski oraz rzeszę publiczności. Za główny cel, obok upowszechniania szeroko pojętej kultury, kształtowania gustów i wrażliwości muzycznej, festiwal stawia sobie równie ambitne zadanie formowania młodego pokolenia Polaków otwartego na wartości chrześcijańskie i ogólnoludzkie. Jest też świetną okazją do promocji oraz wspierania utalentowanych zespołów oraz solistów muzyki chrześcijańskiej z całej Polski!

 

Wszystkie informacje znajdziecie na www.hosannafestival.pl. Hosanna Festival to nie tylko możliwość posłuchania dobrej, wartościowej muzyki, ale także atrakcyjna propozycja spędzenia wolnego czasu w ostatni weekend wakacji! KMDM poleca!

 

za: mat. prasowe / koncerty.chrzescijanskiegranie.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *