Jak w Betlejem – teledysk promujący BETLEJEM W POLSCE!

 

 Jak w Betlejem – YOUTUBE

Premierowy teledysk do utworu Jak w Betlejem (sł. i muz. Mateusz Mate.O Otremba) zapowiada trasę koncertową Betlejem w Polsce – najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata. W największych halach 12 polskich miast wystąpią, m. in., Natalia Kukulska, Beata Bednarz, Kasia Moś, Igor Herbut, Daria Zawiałow, Mieczysław Szcześniak, Agnieszka Musiał, Mateo.O, Dana Vynnytska, Adam Krylik. Na scenie 360* zabrzmi niemal 30 utworów w nowych porywających aranżacjach i w niezwykłej oprawie multimedialnej. Betlejem w Polsce, to podróż po odmiennych sposobach świętowania Bożego Narodzenia w wielu miejscach globu i w różnych momentach historycznych. Uczestnicząc w tej jedynej w roku podróży, pielęgnujemy i rozwijamy polska tradycję wspólnego kolędowania i składania sobie życzeń. Wspieramy również akcję charytatywną „Głodnych nakarmić”. www.betlejemwpolsce.pl
BETLEJEM W WARSZAWIE
Warszawa, 04 Styczeń 19:00
Adres wydarzenia : Hala Torwar, Łazienkowska 6A, Warszawa 

Prowadzenie: Marek ZAJĄC

Produkcja: Adam Guzdek, Mate.O

Czas trwania koncertu: ponad 2 godziny

Patronat honorowy:

Konferencji Episkopatu Polski

Kardynała Kazimierza Nycza-Metropolity Warszawskiego

Arcybiskupa Henryka Hosera SAC-Biskupa Warszawsko-Praskiego

Bilety na koncert: www.bilety24.pl oraz parafie

 

 

Największe hale koncertowe w 12 miastach. Osobowości polskiej i zagranicznej sceny muzycznej oraz najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe z różnych stron świata! Rusza PREMIEROWA trasa koncertowa Betlejem w Polsce, pod patronatem Episkopatu Polski. Więcej informacji i bilety znajdują się na www.betlejemwpolsce.pl

 

Gwiazdy na 12 scenach

 

Katowice, Warszawa, Poznań, Szczecin, Bydgoszcz, Kalisz, Wrocław, Łódź, Gdynia, Kraków, Kielce i Lublin – to miasta, w których na przełomie 2017 i 2018 można obejrzeć i usłyszeć Betlejem w Polsce. Na scenie wystąpią: Natalia Kukulska, Mietek Szcześniak, Kasia Moś, Igor Herbut, Daria Zawiałow, Beata Bednarz, Agnieszka Musiał, Dana Vynnycka oraz Adam Krylik. Wokalistom towarzyszyć będzie AUKSO – jedna z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie. Zagra także międzynarodowy zespół wybitnych instrumentalistów, stworzony specjalnie na tę okazję. W 12 koncertach weźmie udział łącznie ok. 90 tysięcy osób.

 

Betlejem w Polsce to także multimedialne widowisko. Każdy z koncertów będzie się składał z 4 części: najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe świata w wykonaniu gwiazd, składanie życzeń oraz łamanie się opłatkiem (uczestnicy koncertu otrzymają go wraz z programem przy wejściu na koncert), wspólne śpiewanie polskich pieśni bożonarodzeniowych, finał.

 

 

Podróż do źródeł

Betlejem w Polsce, to podróż, w jaką można wybrać się tylko raz w roku. Podróż przez najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe z różnych stron świata. Ekscytująca wyprawa w rejony po części znane, ale w dużej mierze także nowe, gdzie z polskimi ścieżkami skrzyżują się szlaki, m.in., hebrajskiej pieśni szabatowej, współczesnej kolędy amerykańskiej, czeskiej i węgierskiej czy też starogreckiej pieśni z Kapadocji.

 

Betlejem w Polsce to coś więcej, niż tylko zwykły koncert do wysłuchania i obejrzenia. To koncert do przeżycia. To rodzaj przeciwagi dla komercjalizacji świąt. Betlejem w Polsce wraca do naszych kulturowych korzeni i odbudowuje polską tradycję kolędowania. Przez muzykę pielęgnuje, kształtuje i wzmacnia poczucie wspólnoty.

 

Drogowskazy dobra i służby drugiemu

Trasie koncertowej Betlejem w Polsce 2017/2018 będą towarzyszyć dwie akcje społeczne. Pierwsza, to „Głodnych nakarmić”. Jej celem jest zebranie środków finansowych na pomoc dla osób niedożywionych. Podczas trasy 2016/2017 organizatorzy zgromadzili na ten cel 315 tysięcy zł. Druga akcja społeczna, to „Ambasador Miłosierdzia”. Służy ona zaangażowaniu jak największej liczby osób do udzielania bezpośredniej pomocy potrzebującym: każdy, kto dostarczy we wskazane miejsca artykuły żywnościowe dla osób potrzebujacych, otrzyma tytuł Ambasadora Miłosierdzia.

Betlejem w Polsce dociera do najodleglejszych i najdawniejszych zakątków światowej kultury muzycznej, by zbliżyć nas do siebie. Taki jest cel tej pięknej muzycznej podróży.

 

 

 

W poprzednich latach:

W koncertach Betlejem w Polsce wzięli udział tacy artyści, jak m. in., Anna Maria Jopek, Katarzyna Cerekwicka, Kuba Badach, Marika, Natalia Niemen, Piotr Cugowski, Wojciech Cugowski, Mino Cinelu, Brian Fentres, TGD, Fair Play Quartet, Piotr Płecha oraz Pipes&Drumms.

Ukazało się ponad 400 publikacji w mediach

1 940 000 odsłon teledysku „Pierwsza gwiazda” w YouTube

4 150 000 odsłon utworu „ Mario, czy już wiesz” w YouTube

5 500 000 odbiorców w internecie

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *