Chrześcijańskie Festiwale Muzyki Chrześcijańskiej na Wakacje 2018

Festiwale Muzyki Chrześcijańskiej 2018  – Wakacje 2018: Polecamy 8 najciekawszych festiwali i wydarzeń w najbliższych miesiącach!Jarocin, Song of Songs, Festiwal muzyki Gospel, Hosanna Festiwal, Festiwal Muzyki Organowej, Strefa Chwały Festiwal, Festiwal Chrześcijańskie Granie czy Vincetiana już niebawem! – podaje serwis www.festiwal.chrzescijanskiegranie.pl

Festiwale Muzyki Chrześcijańskiej 2018

WARSZAWA: SCENA FESTIWALU CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE 2018

Festiwal Chrześcijańskie Granie: Już 20 lipca o 20 w kawiarni Karowa 20 w Warszawie swój solowy koncert zagra ks. Andrzej Daniewicz – lider zespołu La Pallotina. Podczas koncertu zabrzmią największe przeboje zespołu La Pallotina. Będzie to też okazja do świętowania 503 urodzin patrona fundacji Chrześcijańskie Granie – św. Filipa Neri. W czasie koncertu jest przewidziana słodka niespodzianka dla wszystkich.

 

WARSZAWA: XXV MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ 2018

W tegorocznej edycji usłyszymy wybitnych artystów z Europy i świata. Wśród nich będą organiści z: Japonii, Włoch, Słowacji, Niemiec, Belgii i Polski. Koncerty festiwalowe odbędą się od 1 lipca do 16 września w każdą niedzielę o 16.00 w Archikatedrze św. Jana.

 

JAROCIN: FESTIWAL MUZYKI POZYTYWNEJ

„Festiwal Muzyki Pozytywnej – T3 – wskazuje, że twórczość zaproszonych przez nas artystów łączy pozytywny przekaz. Niektórzy wprost nawiązują do Ewangelii, u innych nie mniej wyraźnie widać inspirację wiarą. Na jednej scenie w miejscowości Jarocin w okolicach Stalowej Woli zagrają m.in. Maleo RR, La Pallotina, Muode Koty, Gospel Rain, Kamil Bednarek, Beu, IND, Arkadio, Gabriela Blacha czy zespół Igramy z Pokusą. (www.ft3.pl)

 

SIEDLCE: FESTIWAL HOSANNA

Tylko do 8 lipca przyjmowane są zgłoszenia do części konkursowej XXV Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej HOSANNA FESTIVAL. Odbędzie się on w ostatni weekend wakacji czyli w dniach 25 – 26 sierpnia w Siedlcach.

STARY SĄCZ: STREFA CHWAŁY FESTIWAL 2018

Strefa Chwały Festiwal to jedyne w swoim rodzaju rekolekcje – rekolekcje Ludzi Nowej Kultury, których celem jest stworzenie przestrzeni wspólnego spotkania osób kierujących się w życiu codziennym ponadczasowymi wartościami chrześcijańskimi. Strefa Chwały w tym roku od 28 czerwca do 3 lipca 2018 w Starym Sączu.

GNIEW: FESTIWAL MUZYKI GOSPEL

Poznaliśmy program Festiwalu Chrześcijańskie Granie i Song Of Songs. A dzisiaj publikujemy informacje o tych, którzy zagrają na jednym z najpiękniejszych festiwali w Polsce. Festiwal Muzyki Gospel połączony jest z warsztatami muzycznymi, w których co roku bierze udział kilkaset młodych ludzi z całej Polski!

 

TORUŃ:Song of Songs Festival 2018

Song Of Songs Festival odbędzie się po raz piętnasty w Toruniu. Festiwal odbędzie się na scenie CKK Jordanki od 13 do 14 lipca 2018. W tym roku na imprezie zagra czołówka polskiej sceny muzyki chrześcijańskiej. Nie zabraknie gości z zagranicy!

Kraków (Piekary): Vincentiana 2018

 W dniach 27 – 29 czerwca 2018 w Piekarach pod Krakowem spotkają się ludzie, wiara i muzyka. To trzy hasła, które chyba w najkrótszy i najlepszy z możliwych sposobów opisują ten festiwal.

 

 

Po wakacjach!

Warszawa: 8. Festiwal Chrześcijańskie Granie 2018

Najlepsze premiery i debiuty w jednym miejscu. 25 listopada na Arenie Ursynów zagrają: Let Him Run, Duża Rajska Kawa, siostra Julita Zawadzka, StronaB, Kuba Kornacki i Kanaan oraz ksiądz Andrzej Daniewicz (La Pallotina).

 

Za: www.chrzescijanskiegranie.pl