Dzień modlitwy za ofiary handlu ludźmi / #zbudujFreeDOM

Dzisiaj 8 lutego 2016, we wspomnienie św. Józefiny Bakhity – odbywa się akcja modlitwy za ofiary handlu ludźmi! Organizatorem akcji jest sieć Bakhita. Fakty dotyczące tej działalności przestępczej mogą szokować, ale poznanie ich może pomóc w konkretne zaangażowanie się w pomoc ofiarom, choćby poprzez modlitwę. Zobaczcie spot. KMDM dołącza do akcji.

Spot powstał dzięki FranciszkanieTV po to, by uświadamiać skalę problemu. A jednocześnie, by zaprosić do modlitwy za ofiary współczesnego niewolnictwa. 8 lutego 2016 r., we wspomnienie św. Bakhity, o godz. 3:00 w nocy wielu ludzi wstało i zmówiło koronkę do Bożego Miłosierdzia. Modlitwa jest jednak potrzebna zawsze.

Jeśli ktoś chciałby także wesprzeć finansowo walkę ze współczesnym niewolnictwem – KMDM zaprasza do udziału w akcji #zbudujFreeDom (pisaliśmy o niej: #zbudujfreeDOM dla ofiar niewolnictwa!), której celem jest zebranie środków i wybudowanie ośrodka dla osób poszkodowanych w wyniku tego procederu. Polecamy świetny teksty Krzysztofa Błażycy w Gościu Niedzielnym – Zaginione dzieci. Zespół Dobre Ludzie nagrał nawet piosenkę specjalnie na potrzeby tej inicjatywy:

 

 

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *