Wielki Post 2016: w środę popielcową ruszają rekolekcje „Jezus (nie) z(a)bawia”

jnz_widget

 

Wielki Post 2016: Już 10 lutego 2016 r. na Franciszakanie Tv i  na Youtube do Niedzieli Zmartwychwstania w każdy poniedziałek, środę, piątek i niedzielę, będzie można oglądać rekolekcje:”Jezus nie zabawia„. Rekolekcje prowadzi znany z coniedzielnych rozważań Daję Słowo brat Patefon OFMConv. „Oczywiście odnosi nas to do prawdy o tym, że Jezus jest naszym Zbawicielem, ale zbawianie niekoniecznie musi odpowiadać pragnieniom naszej woli”. – wyjaśniają franciszkanie, którzy przygotowują rekolekcje.

 

Nasza wola jest naszym najpoważniejszym przeciwnikiem, jeśli nie jesteśmy dojrzali w wierze – mówi brat Patefon OFMConv, który poprowadzi franciszkańskie rekolekcje. – Z mojego doświadczenia wynika jasno, że często nie potrafimy odkrywać działania Pana Boga, bo pragniemy czegoś zupełnie innego, niż On. Bóg kieruje się zawsze miłością; my – niekoniecznie. Na szczęście Jego miłosierdzie jest potężniejsze.

 

I o miłosierdziu właśnie będą opowiadać odcinki internetowych rozważań.

 

Z jednej strony dlatego, że przeżywamy właśnie Rok Miłosierdzia, ale także dlatego, by pomóc odkrywać niesamowite Boże drogi, które czasem są dla naszych oczu zakryte – dodaje franciszkanin

 

Dobrych konferencji i rekolekcji szukaj na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

 

Potrzebujesz modlitwy? Napisz: http://www.skrzynkamodlitwy.pl
3zdania – codzienne krótkie rozważanie Słowa po franciszkańsku: http://www.3zdania.pl

Polecamy rekolekcje franciszkańskie: http://www.rekolekcjefranciszkanskie.pl

 

Za:franciszkanie.tv

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *