Boże Ciało w Radiu Warszawa 106,2 fm

Radio Warszawa - konsoleta

 

Przedstawiamy specjalne audycje przygotowane na antenie Radia Warszawa na uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, przypadającą w czwartek 26 maja:

 

godz. 06.30 Sekwencja na Boże Ciało
Sekwencja jest to rodzaj religijnej kompozycji wokalnej zbliżonej do hymnu. Po Soborze Watykańskim II w liturgii sekwencję wykonuje się obowiązkowo podczas dwóch uroczystości w roku: w Niedzielę Zmartwychwstania (Victimae Paschali Laudes) oraz w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (Veni Sancte Spiritus).Dopuszcza się także wykonanie Ad libitum sekwencji Victimae Paschali Laudes w Oktawie Wielkiej Nocy, Lauda Sion Salvatorem w Boże Ciało oraz Stabat Mater.
Zapraszamy do wysłuchania sekwencji na Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
Audycję prezentujemy w ramach wspólpracy z Radiem Emaus.

 

godz. 07.15 Boże Ciało w katedrze warszawsko-praskiej
Komentarz księdza Bogusława Kowalskiego, proboszcza parafii katedralnej świętego Michała Archanioła i świętego Floriana Męczennika.

 

godz. 08.45, 09.15, 10.30, 11.30 Boże Ciało
Elżbieta Myrcha-Jachimczuk z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich
Audycję prezentujemy w ramach współpracy z Katolickim Radiem Podlasie.

 

godz. 09.30, 17.30 Wydarzenie eucharystyczne
10 kwietnia bieżącego roku do publicznej wiadomości została podana informacja dotycząca wydarzenia, o znamionach cudu eucharystycznego, które miało miejsce w legnickiej parafii świętego Jacka w Boże Narodzenie 2013 roku. Czym jest wydarzenie eucharystyczne, a kiedy można mówić o cudzie?O procedurach wyjaśniających to wydarzenie, a także o tym, czemu służyć mają cuda, z księdzem Pawłem Mazurkiewiczem rozmawia Katarzyna Supeł-Zaboklicka.

 

godz. 13.20, 14.25, 21.45 Cuda Eucharystyczne
Monika Florek-Mostowska
Cuda eucharystyczne – co Bóg chce przez nie powiedzieć ludziom?
Gość: ks. dr Robert Skrzypczak

 

godz. 16.30 Labirynt moralny
Cuda eucharystyczne. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Moniki Florek-Mostowskiej z księdzem Adamem Świerzyńskim, filozofem, autorem książki „Filozofia cudu”.

 

godz. 19.15 Eucharystia
Stając przed Najświętszym Sakramentem widzimy biały kawałek chleba. Jest cisza, milczenie i ogromna prostota. Niby nic się nie dzieje, a jednak. Człowiek wkracza w misterium Boga. Co się wówczas dzieje – o tym w audycji Magdaleny Gronek.
Goście: ks. Wiesław Kazimieruk, s. Maria Magdalena, Mariola

 

godz. 20.10 Cuda Eucharystyczne
Monika Sadowska i ksiądz Wojciech Hackiewicz
Przeistoczenie, podczas którego chleb i wino stają się prawdziwym Ciałem i Krwią Chrystusa jest centrum naszej wiary. Co roku Kościół przypomina o istocie Eucharystii, obchodząc Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
Patrzymy na białą hostię i pytamy o to, jak to jest z naszą wiarą w realną obecność Boga pośród nas? I czy rozumiemy, co tak naprawdę uczynił nam Bóg?
Audycję emitujemy dzięki współpracy z Katolickim Radiem Podlasie.

 

Polecamy UWIELBIENIE NA PRADZE –  26 maja 2016: Uwielbienie w Warszawie (Boże Ciało)

 

 

Wspieraj wydarzenie: http://odpalprojekt.pl/projekty/pokaz/825,warszawskie-uwielbienie-na-pradze

 

Za: Radio Warszawa

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *