„Aplikacja miłosierdzia” na Rok Miłosierdzia już w sieci

aplikacja

 

Spot z biegaczem od dziś rozpoczyna promocję aplikacji miłosierdzia. Oparta jest ona na uczynkach miłosiernych co do ciała i co do duszy. Ich wykonywanie zalecił papież Franciszek. Biegnący mężczyzna ze spotu mija różne osoby. By im pomóc zatrzymuje się jednak – na dobry czyn i modlitwę. O wykonywaniu dobrych uczynków przypomina prosta w obsłudze aplikacja Misericors, co znaczy „miłosierny”.

 

Bezpłatną aplikację można pobrać w Google Play i App Store. Jest ona dostępna w 8 językach. – Ufamy, że aplikacja okaże się przydatna dla młodych przygotowujących się na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Mamy nadzieję, że pomoże im nieść iskrę miłosierdzia na cały świat – mówi Paweł Poleński, prezes Fundacji Misericors.

 

Pomysł aplikacji to odpowiedź na prośbę papieża o czynienie dobrych uczynków. „Jest moim gorącym życzeniem, aby chrześcijanie przemyśleli uczynki miłosierdzia względem ciała i duszy” – napisał papież w dokumencie ogłaszającym Rok Miłosierdzia.

 

Spot z biegaczem, inspirujący do niesienia dobra i bycia miłosiernym dla innych, otwiera też witrynę pod adresem Misericors.org. Plik z klipem można dołączyć do własnych stron WWW, embedując z vimeo (https://vimeo.com/150729767).

 

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *