RDN Małopolska nadaje cyfrowo w DAB+

rdn małopolska

Od kilku dni RDN Małopolska nadaje cyfrowo! Radio z Tarnowa jest pierwszą stacją komercyjną w Polsce, która rozpoczęła nadawania w systemie DAB+. Na razie jest to nadawanie próbne, zasięg będzie stopniowo poszerzany. Stacja myśli o uruchomieniu nowych programów.

 

Obecnie próby dotyczą nadawania cyfrowego przy zwiększającej się, co jakiś czas mocy aż do max. 1 kW w bloku 10B na częstotliwości 211,648 MHz. Nadawanie odbywa się na podstawie decyzji Urzędu Komunikacji Elektronicznej w porozumieniu z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji, ważnej do 14 stycznia 2017 r. W najbliższych tygodniach zasięg nadawania obejmie Kotlinę Sądecką. W kolejnych miesiącach zasięg będzie poszerzany, w ramach allotmentu dla Małopolski, wraz z podnoszeniem mocy nadawania i dodatkowymi lokalizacjami nadajników.

Rozgłośnie RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz będą dostępne na multipleksie, na którym znajdą się także Radio Doxa FM z Opola, Radio eM z Katowic i Radio VIA z Rzeszowa. Więcej informacji na www.rdn.pl

„Bierzemy przykład ze św. Maksymiliana, który już przed wojną zorganizował radio i myślał o założeniu stacji telewizyjnej. Święty mówił, że możemy wybudować wiele kościołów, ale jeśli nie będziemy mieć własnych mediów, to te kościoły będą puste. Nasza diecezja ma wiele kościołów, ale co cieszy, ma też swoje media. Chcemy korzystać z nowych technologii, by jeszcze lepiej głosić Dobrą Nowinę” – mówił na 20 stycznia na specjalnej konferencji prasowej ks. Orzeł.
RDN nadaje w DAB+
Konferencja prasowa w siedzibie RDN Małopolska – 20 stycznia 2016 / fot. Grzegorz Golec

za: rdn.pl/tarnow.gosc.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *