FESTIWAL
WspierajCHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE FESTIWAL MUZYKI CCM 2018 WARSZAWA 25 LISTOPADA

TV Trwam zaprasza na debatę prezydencką

trwamTelewizja Trwam chciała zorganizować debatę prezydencką. Stacja o. Tadeusza Rydzyka wysłała zaproszenia do Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Dudy. Obecny prezydent stchórzył i odrzucił zaproszenie, Andrzej Duda je przyjął.

W zaproszeniu, którego treść udostępniona została na Twitterze przez TV Trwam, czytamy, że zaproszenie na debatę wystosowane zostało do obu kandydatów, a jej termin i przebieg uzależniony jest od pozytywnej odpowiedzi obu kandydatów. Bronisław Komorowski zaproszenie odrzucił.

Do tej pory potwierdzona została debata w Telewizji Polskiej – 17 maja oraz w TVN24 – 21 maja. Obie stacje oskarżane były przez Prawo i Sprawiedliwość o stronniczość i sprzyjanie urzędującemu prezydentowi.

Szefowie Telewizji Republika, Tygodników Do Rzeczy, Gazeta Polska, W Sieci, portali internetowych wpolityce.pl, niezalezna.pl oraz Radia Wnet skierowali do sztabów obu kandydatów również zaproszenie na debatę prezydencką, która ma się odbyć z udziałem dziennikarzy mediów, kierujących zaproszenie. Podobnie jak w przypadku TV Trwam tylko Andrzej Duda wyraził chęć uczestnictwa. Widocznie obecny prezydent Bronisław Komorowski jest zainteresowany debatami w zaprzyjaźnionych mediach.

Wg. oficjalnych wyników PKW Andrzej Duda wygrał pierwszą turę wyborów 34,76 proc., natomiast Bronisław Komorowski 33,77 proc.

Onet.pl, Telewizja Republika, Telewizja Trwam

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *