TV Trwam zaprasza na debatę prezydencką

trwamTelewizja Trwam chciała zorganizować debatę prezydencką. Stacja o. Tadeusza Rydzyka wysłała zaproszenia do Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Dudy. Obecny prezydent stchórzył i odrzucił zaproszenie, Andrzej Duda je przyjął.

W zaproszeniu, którego treść udostępniona została na Twitterze przez TV Trwam, czytamy, że zaproszenie na debatę wystosowane zostało do obu kandydatów, a jej termin i przebieg uzależniony jest od pozytywnej odpowiedzi obu kandydatów. Bronisław Komorowski zaproszenie odrzucił.

Do tej pory potwierdzona została debata w Telewizji Polskiej – 17 maja oraz w TVN24 – 21 maja. Obie stacje oskarżane były przez Prawo i Sprawiedliwość o stronniczość i sprzyjanie urzędującemu prezydentowi.

Szefowie Telewizji Republika, Tygodników Do Rzeczy, Gazeta Polska, W Sieci, portali internetowych wpolityce.pl, niezalezna.pl oraz Radia Wnet skierowali do sztabów obu kandydatów również zaproszenie na debatę prezydencką, która ma się odbyć z udziałem dziennikarzy mediów, kierujących zaproszenie. Podobnie jak w przypadku TV Trwam tylko Andrzej Duda wyraził chęć uczestnictwa. Widocznie obecny prezydent Bronisław Komorowski jest zainteresowany debatami w zaprzyjaźnionych mediach.

Wg. oficjalnych wyników PKW Andrzej Duda wygrał pierwszą turę wyborów 34,76 proc., natomiast Bronisław Komorowski 33,77 proc.

Onet.pl, Telewizja Republika, Telewizja Trwam

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *