Zbiórka zestawów satelitarnych TV Trwam dla Polaków na Kresach

tv_trwamPolacy przekażą naszym rodakom mieszkającym na Kresach zestawy telewizji satelitarnej, dzięki którym będą mogli oglądać TV Trwam. Fundacja Niepodległości włącza się w akcję toruńskich mediów.

Radio Maryja i TV Trwam prowadzą zbiórkę używanych zestawów satelitarnych. Zestawy trafią do Polaków mieszkających na Ukrainie, Białorusi czy na Litwie.

Dr Piotr Gawryszczak, który reprezentuje Fundację Niepodległość, dziś udaje się na Ukrainę. Zabierze ze sobą  osiem dekoderów wraz z antenami. Od razu postanowiliśmy włączyć się do projektu – podkreśla.

– Fundacja Niepodległości, pracując na Wschodzie i mając kontakty z tamtejszymi ludźmi, na wieść o tym, że TV Trwam i całe środowisko Rodziny Radia Maryja przygotowuje taki projekt pod tytułem przekazania zestawów do odbioru TV Trwam naszym rodakom na Kresach – od razu postanowiła się do tego włączyć. Tym bardziej, że jesteśmy na Wołyniu dosyć często. Te zestawy są spakowane kompletami, czyli talerz, dekoder i wszystkie do tego potrzebne kable. Wystarczy przyczepić na dach czy do jakiejś futryny i zamontować, spiąć kablami – wyjaśnia dr Piotr Gawryszczak.

W Polsce TV Trwam można oglądać bezpłatnie za pośrednictwem naziemnego multipleksu cyfrowego. Urszula Biegaj, odpowiedzialna za koło Radia Maryja przy parafii pw. Dobrego Pasterza w Lublinie, mówi, że akcja cieszy się wielkim zainteresowaniem.

– Zareagowałam, żeby jak najszybciej to zmobilizować, żeby zebrać te wszystkie dekodery, niepotrzebne ludziom w tym momencie. Ludzie chętnie je ofiarują. Jak usłyszałam w zwiastunie Ojca Dyrektora, będzie to przekazane na Wschód, dlatego od razu pojawiły się telefony z pytaniami: gdzie, jak to zrobić, czy organizowana jest pielgrzymka, żeby zawieść to do Torunia? – powiedziała Urszula Biegaj.

Telewizję Trwam – poza możliwością odbierania poprzez multipleks czy satelitę – można także oglądać w internecie.

Fundacja Lux Veritatis

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *