Białoruś będzie mieć katolickie Radio Maria

radiomariaBiałoruskojęzyczny oddział włoskiego katolickiego Radia Maria wkrótce rozpocznie działalność na Białorusi – poinformował catholic.by, portal Kościoła katolickiego w tym kraju. Oczekuje się, że nastąpi to w kwietniu przyszłego roku.

 

Rozgłośnia będzie transmitować nabożeństwa z różnych kościołów w całym kraju. Na jego falach można też będzie posłuchać audycji kulturalnych, społecznych, religijnych, muzyki, a także reportaży o ważnych wydarzeniach w życiu Kościoła i świata.

Początkowo radio będzie nadawać w internecie, ale w perspektywie planuje się poszerzenie sposobów docierania do odbiorcy. Redakcja zamierza opracować aplikację do telefonów komórkowych oraz włączyć kanał rozgłośni do pakietu usług operatorów telewizji kablowej.

Włoskie Radio Maria powstało w 1987 r. siłami duchownych i wiernych. Teraz rozgłośnia nadaje już w 75 krajach świata. Nie ma związku z polskim Radiem Maryja.

Według szacunków metropolity mińsko-mohylewskiego arcybiskupa Tadeusza Kondrusiewicza katolicy stanowią około 15 proc. spośród około 9,5 mln mieszkańców Białorusi.

65331299d73ea10b3598747f4a79e57f_400x400

PAP

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *