Wystartowała internetowa Telewizja Tilma

tilma26 kwietnia o godz. 20:OO wystartowała nowa internetowa telewizja Tilma. Cała ekipa TILMY studiuje w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Wśród nas są głównie studenci II roku, ale znalazło się też miejsce dla pozostałych roczników. Jesteśmy ludźmi z pasją, którzy żyją światem mediów. Światem, w którym zapragnęli stworzyć miejsce dla siebie. Różnimy się zainteresowaniami, formą spędzania wolnego czasu, jednak bardzo cenimy sobie to, co nas łączy: chęć stworzenia czegoś wielkiego i dalszy rozwój.
_
Młodzi ludzie dzięki internetowej telewizji chcą głosić Ewangelię. Projekt ma także na celu przygotowanie przyszłych absolwentów WSKSiM do podjęcia pracy w zawodzie. W ramówce znajdą się programy o tematyce społeczno-politycznej, religijnej, a także kulturalno-rozrywkowej.
_
– Muszę przyznać, że z nazwą mieliśmy duży problem. Długo nie mogliśmy wymyślić nazwy telewizji, ale w pewnym momencie, podczas modlitwy, myślę, że to było natchnienie Ducha Świętego, zrodził się właśnie pomysł Tilma. Tilma jest to płaszcz z włókien agawy, na którym objawiła się Matka Boża z Guadalupe – mówi student II roku dziennikarstwa Michał Hubala, jeden z inicjatorów powstania telewizji internetowej Tilma. Podkreśla, że jest to telewizja tworzona przez studentów, przez młodzież, dla młodzieży.
 _
– Sprzęt mamy dzięki darowiznom z 1 proc. (…) Z tej puli, studenci otrzymają też stypendia. Trwa również realizacja filmu „Zerwany kłos”. Jest to pełnometrażowy film, bardzo dobrze realizowany. Teraz skończyły się sesje nagraniowe itd., później muzyka. To bardzo dobry film. To też jest dzieło tych młodych ludzi. Oni są bardzo zdolni – powiedział ojciec Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja. Telewizja Tilma jest finansowana z 1 proc. podatku dochodowego, który zdecydowali się przekazać Polacy na Fundację Nasza Przyszłość.

Dlaczego działamy?

Pragniemy od życia czegoś więcej! Nie chcemy, by studia były wyłącznie nauką teorii, a naszym celem jest dalszy rozwój w wybranych przez nas kierunkach. Chcemy pielęgnować swoje pasje, mogąc jednocześnie tworzyć coś dla innych ludzi. TILMA okazała się strzałem w dziesiątkę. Stworzyliśmy drużynę, która dobrze się rozumie, spędza razem wolny czas i przede wszystkim robi to, co kocha.

Do kogo skierowana jest TILMA?

Przede wszystkim do osób młodych! Zatem każdego, kto czuje się młody duchem (ale nie tylko!) zapraszamy do oglądania naszej Telewizji.

Jaka jest idea TILMY?

Telewizja daje nam możliwość nowoczesnej ewangelizacji. Poza tą formą działalności jest realizowany projekt, który ma na celu przygotowanie młodych ludzi do podjęcia pracy w zawodzie. Zapewne każdy znajdzie coś dla siebie.

Ramówka – co chcemy Wam zaoferować?

  • Jeżeli, jak mawiał Pavese, Twoje „całe życie jest polityką” – Tilma ma coś dla Ciebie! Program o tematyce społeczno-politycznej: „Rentgen polityczny”. Z czym kojarzy Ci się słowo „rentgen”? Zapewne z prześwietleniem, wnikliwą analizą. I prawidłowo! Studenci będą analizować sylwetki polityków i politologów oraz problemy społeczne, ekonomiczne i gospodarcze. Ale co najważniejsze – na ekranie będziesz mógł zobaczyć osoby, które pomogą w otrzymaniu odpowiedzi na nurtujące pytania. Ruszy już wkrótce!
  • Masz jakiś problem? Nie znasz odpowiedzi na pytanie związane z Twoim życiem? W takich dylematach pomoże Ci program „Ksiądz odpowie”. Jak sama nazwa wskazuje, tym razem kapłan będzie odpowiadał na pytania internautów. Przygotuj się na start!
  • Preferujesz muzykę czy kawę? Spokojnie, nie musisz z czegoś rezygnować… Mamy dla Ciebie program: „Muzyka przy kawie”. Jest to idealne połączenie dobrej muzyki z pyszną kawą w stylowym miejscu i najlepszym towarzystwie.
  • Jeżeli interesują Cię relacje z różnych wydarzeń to wspaniale! W naszej Telewizji będą emitowane reportaże ze spotkań młodzieżowych, między innymi ze Światowych Dni Młodzieży 2016.

Czy to wszystko? Nie! Nie! Nie! Ramówkę stopniowo będziemy wypełniać programami, których proces tworzenia trwa.

Gdzie można nas znaleźć?

To bardzo proste! Oficjalny kanał Telewizji na portalu YouTube! Facebook! Twitter! Instagram! Snapchat! Rozbudowana strona internetowa! Podpatruj Tilmę „od kuchni”.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *