Nie ma wymówek! – Noc Konfesjonałów 7.0 w całej Polsce.

Noc Konfesjonałów 2016Już po raz siódmy w Wielkim Tygodniu rusza Noc Konfesjonałów. Tym razem aż w 173 kościołach w całej Polsce i za granicą będą czekały nocne konfesjonały. Czasem o 6.00 do 22.00, a czasem dłużej. W wielu miastach wolontariusze rozdawali kalendarzyki spowiedzi, a na billboardach pojawiły się wielkie plakaty zapraszające do spowiedzi.

 

Noc Konfesjonałów jest to akcja ewangelizacyjna, wychodząca na przeciw zabieganym i zapracowanym, tym którzy do końca wahają sie z decyzją o przystąpieniu do spowiedzi. Pierwsza edycja miała miejsce w 2010 roku dla uczczenia piątej rocznicy śmierci św. Jana Pawła II – wzięły w niej udział tylko trzy świątynie. W tym roku jest ich już 173!

Zasadnicza część akcji odbywa się w nocy z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę, czyli w „last minute” na spowiedź, choć część konfesjonałó jest otwarta w inne dni Wielkiego Tygodnia. Zazwyczaj do późna w nocy.

Pełna lista znajduje się na stronie www.nockonfesjonalow.pl. Umożliwia ona szybkie znalezienie najbliższego kościoła wraz z wyznaczeniem trasy do wybranej świątyni. Odstępne są też aplikacje mobilne na smartfony. W serwisie znajdziemy też rachunek sumienia do pobrania.

 

za: mat. prasowe / gosc.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *