Powstaje film o nowennie pompejańskiej

Powstaje film o nowennie pompejańskiej.” Za nami pierwszy etap – zbieranie materiałów do filmu. Przed nami ostatnia prosta: montaż!” – informują twórcy projektu.

 

Sfilmowaliśmy wspaniałą bazylikę w Pompejach w szczególnym okresie, kiedy obchodzi się tam październikowe uroczystości ku czci Królowej Różańca Świętego oraz bł. Bartola Longo. Swoimi przemyśleniami podzielili się z nami arcybiskup Tommaso Caputo, ks. rektor sanktuarium ks. Pasquale Mocerino i wiele osób, które mają szczególne nabożeństwo do Matki Bożej Pompejańskiej. W tym pracownicy sanktuarium, członkowie stowarzyszenia im. Bartola Longo, członkowie pielgrzymki pieszej do Pompejów, a także przypadkowi uczestnicy nabożeństw.- mówi Marek Woś z fundacji realizującej projekt filmu.

 

Zobacz najlepsze filmy na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Zdjęcia do filmu powstawały w Polsce:Odwiedziliśmy miejsca, gdzie gromadzą się czciciele Maryi modlący się nowenną pompejańską. Rozmawialiśmy z Lidią Wajdzik, Tadeuszem Kopciem i Kazimierzem Chrapkiem na Kaplicówce w Skoczowie, tam, gdzie wszystko się zaczęło. O historii nowenny pompejańskiej w diecezji bielsko-żywieckiej opowiadał nam ks. bp. Tadeusz Rakoczy.Wspaniałym przeżyciem było spotkanie z ks. Władysławem Zązlem, który nowenną pompejańską modli się od ponad pięćdziesięciu lat! Ponadto ks. Łukasz Urbanek z parafii pw. św. Faustyny i Miłosierdzia Bożego w Warszawie zaprosił nas na nabożeństwo ku czci Matki Bożej Pompejańskiej i bł. Bartola Longo. Z kolei o niezwykłej historii obrazu pompejańskiego w Sulejowie opowiedział ks. Józef Węgrzyn, proboszcz tego kościoła.- mówią twórcy.

 

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie: www.film.rozaniec.info

 

 

Zobacz zwiastun:

 

Za: materiały prasowe

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *