WIELKANOC 2016 W TVP

TVP1_logo

Wielkanoc 2016 będzie obchodzona w Telewizji Polskiej jako czas szczególny – podniosły i rodzinny zarazem. TVP zaprasza widzów na liczne transmisje uroczystości kościelnych, w tym Drogi Krzyżowej z Watykanu, filmy dokumentalne i fabularne, m.in.:„Mamy w nim ojca” (reż. Grzegorz Sadurski). W ten czas wprowadzi widzów TVP specjalne orędzie, które w Wielką Sobotę wygłosi na antenie Jedynki abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

TVP1:

WIELKI PIĄTEK (25 marca)

MAMY W NIM OJCA

godz.20:20

Jan Wojciech Góra OP, urodzony 8 lutego 1948 roku w Prudniku koło Opola, dominikanin (Zakon braci Kaznodziejów), doktor teologii, duszpasterz akademicki w Poznaniu, rekolekcjonista, prozaik, twórca i animator ośrodków duszpasterskich na Jamnej, w Hermanicach i nad Lednicą, organizator corocznych spotkań młodych Lednica 2000, pod Bramą – Rybą (Bramą III Tysiąclecia), twórca Domu Jana Pawła II nad Lednicą. Grzegorz Sadurski w filmie przedstawia wspomnienia i rozmowy z przyjaciółmi i najbliższymi współpracownikami o. Góry przeprowadzone tuż po jego śmierci.

DROGA KRZYŻOWA – TRANSMISJA Z WATYKANU

godz. 20:55

Nabożeństwo tradycyjnie odbędzie się w ruinach rzymskiego Koloseum niedaleko Watykanu. Będzie to trzecia Droga Krzyżowa pod przewodnictwem papieża Franciszka. Wielkopiątkowa Droga Krzyżowa pod przewodnictwem papieża jest odprawiana w Koloseum. W czasie nabożeństwa papież niesie drewniany krzyż upamiętniający mękę Chrystusa. Uczestnicy Drogi Krzyżowej zatrzymują się przy 14 stacjach.

WIELKA SOBOTA (26 marca)

ORĘDZIE ABPA STANISŁAWA GĄDECKIEGO NA WIELKANOC

godz. 20:15

Jak co roku, na święta Zmartwychwstania Pańskiego, hierarcha Kościoła Katolickiego zwraca się do Polaków w kraju, jak i żyjących poza granicami Polski, ze specjalnym orędziem. Tak będzie i w tym roku. W Wielką Sobotą abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, skieruje do wiernych swoje słowa.

WIELKANOC 2016 (27 marca)

TRANSMISJA Z WATYKANU MSZY ŚWIĘTEJ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO ORAZ BŁOGOSŁAWIEŃSTWO URBI ET ORBI

godz. 10:00

Transmisja mszy św. Zmartwychwstania Pańskiego w Niedzielę Wielkanocną oraz uroczyste błogosławieństwo Urbi et Orbi – Miastu i Światu – wygłaszane przez papieża Franciszka.

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY (28 marca)

REGINA COELI

godz. 12:00

Transmisja uroczystej modlitwy Regina Coeli papieża Franciszka z wiernymi w Watykanie.

TVP 2:

WIELKI PIĄTEK (25 marca)

SANDAŁY RYBAKA

godz. 11:50

Religijny film kostiumowy. Po dwudziestu latach spędzonych w syberyjskim łagrze, Kirył Łakota (Anthony Quinn), ukraiński biskup katolicki, zostaje zwolniony i wyjeżdża do Rzymu, gdzie niedomagający papież przyznaje mu tytuł kardynała. Trwają burzliwe lata 80. XX wieku, świat znajduje się w stanie kryzysu, a bieda i głód w Chinach spotęgowane są restrykcjami gospodarczymi ze strony Stanów Zjednoczonych i konfliktem z Rosjanami. Gdy umiera papież, kardynał Łakota staje się jednym z kandydatów na stanowisko głowy Kościoła, ale wciąż nękają go wątpliwości i niepewność – przecież po wielu latach spędzonych w niewoli tak niewiele wie o obecnym świecie…

Dwie nominacje do Oskara i Złoty Glob za muzykę.

USA 1968

Reż. Michael Anderson

Wyst. Anthony Quinn, Laurence Olivier, Oskar Werner, Vittorio De Sica, John Gielgud, Leo McKern

Najważniejsze nagrody i nominacje:

– Złoty Glob w 1969 roku w kategorii Najlepsza muzyka dla Alexa Northa

 

Za: TVP

 

—-

Najlepsza muzyka na WIELKANOC 2016? Wejdź na www.chrzescijanskiegranie.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *