Warszawa: Jak skutecznie pomagać Syryjczykom

 

Zapraszamy na spotkanie z Anna Wilczyńska i Karol Wilczyński – reporterami i autorami bloga Islamista, którzy na początku lutego tego roku wyjechali do Syrii, żeby przyjrzeć się pracy organizacji humanitarnych działających na terenach dotkniętych wojną.

„Postanowiliśmy pojechać do Syrii. Jako dziennikarze i autorzy tekstów uznaliśmy, że tylko bezpośrednie doświadczenie pozwoli nam zobaczyć realną sytuację w Aleppo i Damaszku oraz sprawdzić, kto i w jaki sposób działa w ramach pomocy humanitarnej przekazywanej Syryjczykom. Na początku lutego, na zaproszenie kilku organizacji pozarządowych działających w tych dwóch miastach, przeprowadziliśmy szereg wywiadów z pracownikami organizacji humanitarnych oraz ich beneficjentami. Odwiedzaliśmy Syryjczyków w ich domach i poznaliśmy ich historie, które teraz chcemy przekazać dalej.

 


Podczas spotkania pokażemy nasze zdjęcia z Syrii oraz opowiemy o tym, jak obecnie wygląda sytuacja polityczna i społeczna w kraju – zarówno na terenach zajętych przez reżim prezydenta al-Asada, jak i objętych przez tak zwanych rebeliantów – a także o tym, jakie organizacje warte wspierania działają na terytoriach ogarniętych konfliktem i jak wygląda ich praca. Jesteśmy także otwarci na pytania i dyskusję.” – Ania i Karol.

Podczas spotkania będziemy promować zbiórkę na leczenie i zakup protez dla Rabiego, podopiecznego Caritas Syria i Caritas Polska oraz uchodźcy mieszkającego w Damaszku. 15-letni chłopiec w marcu tego roku wyszedł z domu wraz z ojcem, aby poszukać jedzenia dla rodziny. Pocisk moździerza trafił w ojca zabijając mężczyznę na miejscu. Rabi przeżył, ale stracił obie nogi. Potrzebuje nie tylko leczenia i protez, ale także terapii i wsparcia.

Teksty i relacje Anny i Karola Wilczyńskich z Syrii można śledzić na blogu Islamista (www.islamistablog.pl)

Spotkanie odbędzie się 25 kwietnia (wtorek), o godzinie 18:30 w klubo-restauracji Docelowo przy ulicy Marszałkowskiej 34/50 w Warszawie. W ramach wdzięczności za gościnność tego miejsca, zapraszamy do składania zamówień w barze 🙂

Serdecznie zapraszają organizatorzy:
Blog Islamista,
Caritas Polska
Docelowo

 

Szukaj więcej informacji na stronie Caritasu: www.caritas.pl

 

 

Polecamy!!!


Zmieniaj z nami muzykę chrześcijańską w Polsce!!!
Wspieraj FUNDACJĘ „CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE”:

Nr konta: 46 1050 1012 1000 0090 3065 9909 (tytułem: darowizna na cele statutowe)

www.koncertdebiuty.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *