Warszawa: Wiara i Rozum – teologia dla wszystkich. Spotkania w restauracji!

 

„Obecnie, co chwila pojawiają się nowe pomysły „na wiarę”, na prowadzenie życia duchowego czy nawet na interpretację dogmatów. Wielu gorliwych katolików często chwyta się tych teorii, zwykle odwołujących się do emocji, co w bliższej lub dalszej perspektywie skutkuje poczuciem wypalenia, pustką i odejściem od Pana Boga i Kościoła.”- mówi o wykładach „Wiara i rozum” Marcin Perłowski z Fundacji Dobrej Edukacji Maximilianum. W każdy poniedziałek maja o 19., naukowcy związani z UKSW zapraszają na wykłady na temat wiary, historii i filozofii do kluborestauracji Docelowo w Warszawie.

 

Podczas cyklu „Wiara i rozum” chcemy przybliżyć fundament, na którym powinna być zbudowana nasza wiara: filozofię św. Tomasza, dogmaty, pedagogikę z elementami historii Kościoła. Nie da się ukryć, że żyjemy w czasach dużego zamieszania w teologii i filozofii, dlatego, aby wytrwać w wierze, żyć nią i jeszcze umieć ją obronić – trzeba ją dobrze poznać i zrozumieć.- zapowiada Marcin Perłowski, który już 8 maja wygłosi wykład pt.”Jak było”.

 

Wykłady „Wiara i rozum” są wyjątkowym wydarzeniem. Nie pamiętam, żeby wykłady o teologii i filozofii odbywały się regularnie w przestrzeni świeckiej, do tego restauracyjnej. – dodaje Michał Guzek z Docelowa.

 

ROZKŁAD WYKŁADÓW NA MAJ 2017

8 maja, g.19.00 – cykl „Wiara i rozum”. Jak to było? Wykład wygłosi Marcin Perłowski.

15 maja, g.19.00 – cykl „Wiara i rozum”. W co wierzyć? Wykład wygłosi ks. Łukasz Kadziński.

22 maja, g.19.00 – cykl „Wiara i rozum”. Jak osiągnąć szczęście? Wykład wygłosi dr Michał Zembrzuski

29 maja, g.19.00 – cykl „Wiara i rozum”. Bóg, świat, człowiek. Wykład wygłosi prof. Artur Andrzejuk

Miejsce: Klubo-Restauracja DOCELOWO, ul. Marszałkowska 34-50, Warszawa
Więcej również na FB – https://www.facebook.com/docelowo.warszawa

 

Organizatorami  wykładów pt. „Wiara i Rozum” są Katedra Historii Filozofii Starożytnej i Średniowiecznej UKSW, Fundacja Dobrej Edukacji Maximilianum i klubo-restaruacja Docelowo. Wykłady są dostępne na kanale Youtube Docelowa.

 

Wspieraj muzykę chrześcijańską w Polsce!

FUNDACJA „CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE”:

Nr konta: 46 1050 1012 1000 0090 3065 9909 (tytułem: darowizna na cele statutowe)

 

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *