TVP oficjalnym nadawcą telewizyjnym ŚDM (Kraków 2016)

Logo ŚDM 2016 w Krakowie

 

TVP oficjalnym nadawcą telewizyjnym Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku Światowe Dni Młodzieży będą transmitowane przez Telewizję Polską, która także wyprodukuje międzynarodowy sygnał emisyjny z tego ważnego święta – przewiduje porozumienie podpisane w poniedziałek, 2 lutego 2015 r. przez kard. Stanisława Dziwisza w imieniu Archidiecezji Krakowskiej i Prezesa Juliusza Brauna w imieniu TVP.- podaje Centrum Informacji TVP.

 

Ze względu na rangę Światowych Dni Młodzieży (które będą odbywać się w Archidiecezji Krakowskiej w lipcu 2016 r.) z udziałem papieża Franciszka, Archidiecezja i TVP zadeklarowały ścisłą współpracę nie tylko podczas samych Dni, ale i w okresie je poprzedzającym. Telewizja Polska przeprowadzi transmisje z uroczystości, a sygnał telewizyjny z nich udostępni zagranicznym telewizjom publicznym zgodnie z istniejącymi umowami, a polskim nadawcom koncesjonowanym i zagranicznym stacjom komercyjnym – na warunkach określonych w osobnych porozumieniach. – czytamy w informacji.

 

„Światowe Dni Młodzieży w Krakowie odbędą się w dniach 26-31 lipca 2016 roku pod hasłem: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). Poprzedzać je będą Dni w Diecezjach, które odbędą się w dniach 20-25 lipca w całej Polsce.

 

Centrum Informacji TVP /Chrześcijańskie Granie

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *