Telewizja TBN Polska od 1 sierpnia na kanale TBN Europe

tbnTelewizja TBN Polska wyznaczyła termin rozpoczęcia działalności jako odrębny nowy kanał w listopadzie 2o15 roku, jednakże od 01.08. 2o15 roku polską wersję kanału będzie można oglądać na kanale TBN Europe.

Kanał TBN Polska ma mieć charakter familijny i nie będzie emitować reklam. W ofercie mają znaleźć się filmy, reportaże, programy muzyczne, podróżnicze, edukacyjne, biznesowe, dla dzieci i religijne. Zgodnie z zapowiedziami nadawcy, w lipcu br. rozpocznie się produkcja programów „Młodzieżowa lista przebojów”, „Nastoletnie mamy w potrzebie”, „Wyznania gwiazd” i „Niewidzialna młodzież” dla tej stacji. W czerwcu br. odbył się casting na prezenterów TBN Polska.

Parametry techniczne:
Eutelsat Hot Bird 13B (13°E)
tp. 153 (11,565 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S/QPSK)ID:
TBN Europe

PID V: 8001
PID A: 8101 (angielski)
PID PCR: 8001
SID: 201
PID PMT: 1801
Provider: –
Kodowanie: brak (FTA)

Przypomnijmy, iż pierwsze informacje o TBN Polska pojawiły się pod koniec ubiegłego roku. W lutym br. nadawca zaprezentował kanał społeczności żydowskiej w Izraelu. Zarząd TBN Polska tworzą: Krzysztof Rompa (prezes), Matthew Crouch (członek), Mirek Dobosz i Ilona Rompa (przedstawiciele). Matthew Crouch jest obecnie prezesem całej grupy Trinity Broadcasting Network.

Kanał TBN Polska jest częścią amerykańskiej grupy Trinity Broadcasting Network (TBN). To międzynarodowa i największa na świecie sieć telewizji chrześcijańskiej. Jednym z kanałów tego nadawcy jest TBN Europe. W kwietniu br. uruchomiono stację TBN UK, dedykowaną na rynek brytyjski. TBN emituje programy środowisk protestanckich, katolickich, międzywyznaniowych, mesjanistycznych, organizacji pozarządowych, twórców niezależnych. TBN jest również właścicielem kanałów: The Church Channel, Smile of a Child TV, TBN Enlace i Juce TV. Założycielem TBN był Paul Crouch (zmarł w 2013 roku). Sieć TBN w 2013 celebrowała 40. rocznicę powstania. TBN dziś to 29 kanałów telewizyjnych, które tworzą sieć Trinity Broadcasting Family of Networks.

Fundacja Trinity Broadcasting Network Polska / satkurier.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *