Opoka.tv z koncesją KRRiT

opoka tv25 czerwca br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) udzieliła spółce Dla Jezusa Sp. z o.o. z siedzibą w Siemianowicach Śląskich koncesji na rozpowszechnianie w sieciach telekomunikacyjnych programu telewizyjnego pod nazwą Familijna Telewizja Muzyczna Opoka.tv.

Koncesja obowiązuje od dnia 25 czerwca 2015 roku i wygasa z dniem 24 czerwca 2025 roku. Program będzie rozpowszechniany codziennie, nie mniej niż 10 godzin na dobę i będzie miał charakter wyspecjalizowany – muzyczno-familijny o tematyce chrześcijańskiej.

Kanał Opoka.tv będzie rozpowszechniany w sieciach telekomunikacyjnych takich jak: Evio, Echostar Studio z Poznania, JMDI z Warszawy, Elsat z Rudy Śląskiej, Mazowieckie Sieci Światłowodowe z Kawęczynka, Telpol/Joy TV z Sosnowca (więcej tutaj), Tarnobrzeska Spółdzielnia Mieszkaniowa z Tarnobrzega, Spółdzielnia Mieszkaniowa w Kole z Koła, Stowarzyszenie „Telewizja Teofilów B” z Łodzi, AP Media S.C. z Jasła, Volta Communications z Gdańska, Voice Net Sp. z o.o. z Rzeszowa, SAV Sp. z o.o. z Białegostoku, Telekomunikacja Podlasie z Białegostoku i Telewizja Kablowa Dipol Sp. z o.o. z Zambrowa.

Wnioskodawca wystąpił o koncesję na rozpowszechnianie programu o charakterze wyspecjalizowanym – muzyczno-familijnym o tematyce chrześcijańskiej, opierającego się na wyodrębnionej kategorii muzyki: „Współczesnej Muzyki Chrześcijan” (CCM), adresowanego do osób kierujących się tradycyjnymi wartościami chrześcijańskimi. W programie prezentowane będą polskie i zagraniczne teledyski największych gwiazd CCM, wywiady i dyskusje z artystami tego nurtu, nowości i ciekawostki CCM oraz audycje o tematyce religijnej – modlitwy i katechezy. W odpowiedzi na zapotrzebowanie odbiorców, emitowane będą filmy dokumentalne, animowane i fabularne, audycje rozrywkowe, poradnicze, dla dzieci i młodzieży, realizujące wyspecjalizowany charakter programu.

W programie promowane będą wartości chrześcijańskie i prorodzinne. Wnioskodawca zadeklarował codzienne nadawanie programu w wymiarze nie mniejszym niż 10 godzin na dobę. Wnioskodawca przewiduje, że audycje wytworzone pierwotnie w języku polskim mają wypełnić 33 proc., a audycje europejskie ponad 50 proc. kwartalnego czasu nadawania programu. Zadeklarowany przez wnioskodawcę wcześniej wymieniony udział procentowy jest zgodny z wymaganiami ustawy o radiofonii i telewizji w tym zakresie.

W dniu wydania koncesji (zgodnie z załączoną listą wspólników spółki Dla Jezusa Sp. z o.o.) wspólnikami spółki są: Adam Stefan Pradela i Adam Bogusław Grabolus.

Przypomnijmy, iż internetowa telewizja Opoka.tv jest dostępna od 2008 roku. Na przełomie 2013 i 2014 roku pojawiły się zapowiedzi startu pełnowymiarowego kanału prezentującego muzykę chrześcijańską na bazie radia Opoka.fm. Stacja w ofertach pierwszych operatorów pojawiła się w 2014 roku.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji / SatKurier.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *