Telewizja SALVE poświęcona przez apb Hosera.

salve_telewizja_poswiecenie_fot Mateusz Stolarski (9)

W niedzielę, 20 września 2015 w Domu Słowa Bożego w Warszawie otwarto studio emisyjno-nagraniowe nowej telewizji diecezji warszawsko – praskiej SALVE. Pomieszczenia poświęcił abp Henryk Hoser, a wśród zaproszonych gości był Krzysztof Skowroński oraz minister Adam Kwiatkowski. Zaprezentowano też logo stacji – białego gołąbka na niebieskim tle.

 

Jak już pisaliśmy nowa telewizja diecezji warszawsko-praskiej SALVE będzie nadawała w internecie głównie do młodzieży. Jak podkreślił szef stacji – Mateusz Dzieduszycki – ma ona „bawiąc, uczyć”. Niemniej, pierwszym wyzwaniem dla ekipy będzie transmisja na żywo Synodu o Rodzinie, który rozpocznie się w Watykanie 4 października 2015.

Podczas spotkania, nowe studio emisyjne i pomieszczenia użytkowe poświęcił abp Henryk Hoser, który podkreślił fakt, że musimy docierać z przekazem ewangelii do wszystkich, a także rolę mediów w budowaniu cywilizacji. Przesłanie od prezydenta Andrzeja Dudy przekazał min. Adam Kwiatkowski.

Poznaliśmy także czwórkę wybranych w castingu prezenterów nowej stacji, którzy zaprezentowali koszulki z logo stacji – białym gołąbkiem na niebieskim tle. Logo i nazwa nawiązuje do rzymskiego pozdrowienia – pomyślnych wieści i dobrych życzeń.

Salve TV

Na zakończenie spotkania koncert dała hip-hopowa grupa Full Power Spirit. Miało to podkreślić główny cel telewizji SALVE – docieranie do młodych z dobrym przekazem.

salve_telewizja_poswiecenie_fot Mateusz Stolarski (13)

Pełną ofertę programową nowe medium ma zaprezentować w październiku, wtedy też ruszy strona internetowa.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *