Nowa telewizja diecezjalna – Salve rusza w niedzielę!

telewizja dron

W niedzielę – 20 września 2015 oficjalnie rusza studio nowej telewizji – Salve. Jest to najnowszy projekt diecezji warszawsko-praskiej skierowany do młodzieży. Studio mieści się w budynku Domu Słowa Bożego na stołecznym Grochowie.

 

Nieprzypadkowo otwarcie studia nastąpi w tę niedzielę. Będzie to ogólnopolski Dzień Środków Społecznego Przekazu. Salve ma być telewizją skierowaną do młodzieży (20 – 30 lat) z bogatą ofertą dobrej rozrywki, a także transmitować na żywo ciekawe wydarzenia jak np. 5. Festiwal Chrześcijańskie Granie.

„Jest to słowo łacińskie o dobrej równowadze spółgłosek i samogłosek, które oznacza pozdrowienie. Używano je zarówno witając drugą osobę jak i żegnając ją. Chcemy w ten sposób zachęcić internautów do wyjścia i spotkania z nami a poprzez nas z Bogiem i z drugim człowiekiem”tak o nazwie SALVE wypowiedział się abp Henryk Hoser.

Jak poinformował na antenie Radia Warszawa Mateusz Dzieduszycki – zakończył się też casting na prezenterów nowej telewizji. Wybrano pięć osób z ponad 90 zgłoszeń.

Pierwszą dużą transmisją – inaugurującą nowy kanał – będzie przekaz na żywo synodu biskupów o rodzinie w Rzymie. Start 4 października 2015. Będzie to też start strony www telewizji Salve.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *