TBN Polska – nowa chrześcijańska telewizja

TBN Polska
Telewizja TBN Polska

Wejście na polski rynek zapowiada Trinity Broadcasting Network. Ma to być familijny kanał o chrześcijańskich wartościach. – Dobry film, super muzyka, solidny dokument – każdy znajdzie coś dla siebie – czytamy w opisie. Stacja nie będzie emitować reklam. Planowany termin rozpoczęcia działalności telewizji to listopad 2015. Natomiast już od przyszłego miesiąca zaczynamy produkcje programów: „Młodzieżowa lista przebojów”, „Nastoletnie mamy w potrzebie”, „Wyznania gwiazd”, „Niewidzialna młodzież”.

Właścicielem TBN Polska jest fundacja Trinity Broadcasting Network Polska z Gdańska. Według Krajowego Rejestru Sądowego (KRS) istnieje ona formalnie od 18 listopada 2014 r. Prezesem jej zarządu jest Krzysztof Dominik Rompa, który stoi na czele Kościoła Chrześcijańskiego Słowo Wiary w Polsce, a członkiem jest Matthew Wendell Crouch, prezydent Trinity Broadcasting Network.

Fundacja podaje bardzo szeroki przedmiot swojej działalności – od wynajmu samochodów po realizację projektów budowlanych związanych ze wznoszeniem budynków. W wykazie są także zadania związane z mediami, jak wydawanie gazet oraz nadawanie programów telewizyjnych ogólnodostępnych i abonamentowych, czy telekomunikacją.

Cele działania organizacji to: po pierwsze tworzenie, zakładanie i wspieranie wszechstronnego rozwoju niepublicznych mediów chrześcijańskich i społecznych, a zwłaszcza działalności informacyjnej i promocyjnej na rzecz rozwoju chrześcijańskiej kultury medialnej; po drugie – wspieranie i szerzenie oświaty ewangelicznej w Polsce i poza jej granicami; po trzecie – podnoszenie kwalifikacji pracowników mediów chrześcijańskich i społecznych; po czwarte – szerzenie oświaty chrześcijańskiej i społecznej.

Jak czytamy na stronie internetowej TBN Polska, Trinity Broadcasting Network (TBN) to międzynarodowa i największa na świecie sieć telewizji chrześcijańskiej. Siedzibą TBN jest miasto Costa Mesa, California w USA. TBN emituje programy środowisk protestanckich, katolickich, międzywyznaniowych, mesjanistycznych, organizacji pozarządowych, twórców niezależnych. TBN jest również właścicielem kanałów: The Church Channel, Smile of a Child TV, TBN Enlace i Juce TV. Założycielem TBN był Paul Crouch (zmarł w 2013 roku). Sieć TBN w 2013 celebrowała 40. rocznicę powstania. TBN dziś to już 28 kanałów telewizyjnych, które tworzą sieć Trinity Broadcasting Family of Networks.

Kiedy TBN Polska wystartuje? Według informacji ze strony internetowej, 1 marca 2015 roku pojawia się codzienne, dwugodzinne pasmo w języku polskim w ramach kanału TBN Europe, natomiast 16 listopada 2015 roku ruszy całodobowa telewizja TBN Polska na satelicie Hot Bird 13.0°E w wersji niekodowanej FTA.

Na stronie internetowej kanału znajdziemy już pierwsze programy a także filmik promujący stację. Telewizja jest również obecna w mediach społecznościowych. Nadawca ogłosił także właśnie, iż poszukuje wolontariuszy z Polski, którzy chcą pomóc przy tworzeniu telewizji. Poszukiwane są również osoby, które wesprą projekt finansowo – jak czytamy na stronie stacji „TBN Polska  jest telewizją społeczną. Produkcje i działalność są możliwe tylko dzięki ofiarności darczyńców. Zapraszamy ciebie do dołączenia do naszego grona”.

Parametry techniczne:
Eutelsat Hot Bird 13B (13°E)
tp. 153 (11,565 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S/QPSK)

ID: TBN Europe
PID V: 8001
PID A: 8101 (angielski)
PID PCR: 8001
SID: 201
PID PMT: 1801
Provider: –
Kodowanie: brak (FTA)

Profil TBN Polska na portalu społecznościowym Facebook:
https://www.facebook.com/tbnpolska

Strona internetowa Telewizji TBN Polska:
http://www.tbnpolska.pl

http://www.tbnpolska.tv

KMDM.pl / SatKurier.pl

2 komentarze

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *