Salve Tv: Zawierzyliśmy Maryi. Boski festiwal

 

Gościem Tematu Dnia w Salve Tv był Michał Guzek z Fundacji Chrześcijańskie Granie, który w rozmowie z Ewą Pietrzak wyjaśniał jak zostać muzykiem bez układów i znajomości i jakie warunki trzeba spełnić. 

 

– Pierwsza edycja imprezy powstała po spotkaniu z Moniką Brzozą. Ta historia ma taki rys jej świętości – opowiadał Michał Guzek. Główną ideą tych dwóch imprez („debiuty i Festiwal Chrześcijańskie Granie” – przyp. red.) jest właśnie ewangelizacja. Dzieło Moniki Brzozy trwa do dzisiaj – dodawał. Jak podkreślał, „Festiwal w tym roku odbędzie się siódmy raz”.

 

– Główną ideą była promocja nowej sceny debiutanckiej. Festiwale ograniczały się do „starych wyjadaczy”, brakowało przestrzeni, na której mogłoby się zaprezentować nowe zespoły debiutanckie. Nam udało się znaleźć na to formułę – konkurs Premiery – mówił

 

– „Chrześcijańskie Granie” zmierza w tym kierunku, żeby ludzie, którzy grają na scenie, którzy nas wspierają i ci, którzy przyjdą, mogli się w jakiś sposób spotkać. Bardzo mi zależy, żeby to była naturalna wspólnota (…) My festiwal chrześcijańskie granie oddajemy Maryi, zawierzyliśmy Maryi i ten festiwal i fundację. Mamy ogromne wsparcie – podsumował Michał Guzek z fundacji „Chrześcijańskie Granie”.

 

WIĘCEJ INFORMACJI: http://festiwal.chrzescijanskiegranie.pl/

 

Temat Dnia to program ukazujący się codziennie od poniedziałku do piątku. O najważniejszych sprawach publicznych rozmawiamy z ludźmi, którzy decydują o biegu tych spraw. Zobacz pozostałe odcinki na https://www.salvetv.pl

 

 

Festiwal Chrześcijańskie Granie – festiwal muzyki chrześcijańskiej, odbywający się corocznie w Warszawie w latach 2011 – … Jest to jeden z największych festiwali muzycznych o tej tematyce w Warszawie. Wydarzenie od początku odbywa się w Dobrym Miejscu na warszawskich Bielanach. W roku 2013 festiwal odbył się w Amfiteatrze w Parku Sowińskiego. W 2017 roku wydarzenie odbędzie się 26 listopada w Arena Ursynów. Wydarzenie organizuje Fundacja Chrześcijańskie Granie. Festiwal prezentuje premiery oraz debiuty. Ma rolę integracji różnych środowisk. Na jednej scenie zagrają amatorzy, debiutanci i profesjonaliści. W konkursie Premiery zostają wytypowane najlepsze nowe utwory przez listy przebojów muzyki chrześcijańskiej: ­Lista z Mocą, Złota 10 Radia Warszawa i Muzyczne Dary.

 

JUŻ 26 LISTOPADA W ARENA URSYNÓW ODBĘDZIE SIĘ 7.EDYCJA FESTIWALU CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE.

FESTIWAL CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE 2017 – PROGRAM:

*EUCHARYSTIA
*DEBIUTY – MŁODE ZESPOŁY OSTATNICH LAT – MUODE KOTY, PLAY&PRAY, TOMASZ JASIŃSKI MUSIC.
*KONKURS PREMIERY – ARKADIO, STRONAB I BEU. PUBLICZNOŚĆ POPRZEZ GŁOSOWANIE SMS WYBIERZE PREMIERĘ ROKU 2017
*UWIELBIENIE Z GOSPEL RAIN
*STREFA DZIECKA, POWOŁANIOWA I DLA SINGLI

WIĘCEJ: HTTPS://WWW.FACEBOOK.COM/EVENTS/441008996271543/
INFORMACJE O BILETACH I WYDARZENIU: HTTP://WWW.FESTIWAL.CHRZESCIJANSKIEGRANIE.PL/

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *