Dzień Papieski 2017 – program (8 października 2017)

Dzień Papieski 2017 –  program 8 października 2017

 

Dzień Papieski 2017 – program :„Idźmy naprzód z nadzieją!”  – pod takim hasłem obchodzić będziemy XVII Dzień Papieski. Szczególnie widocznym znakiem tego święta będzie przykościelna i publiczna zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Obchodom tego Dnia towarzyszyć będą również liczne wydarzenia duchowe oraz kulturalne organizowane w całym kraju,
a także w środowiskach polonijnych poza jego granicami. Znamy główne punkty obchodów Dnia Papieskiego.

 

Już samo sformułowanie hasła jest znamienne. Ma stanowić zaproszenie i znak tego, że poprzez Dzień Papieski docieramy do głębi nauczania Papieża Polaka, który, wypowiadając słowa: „Idźmy naprzód z nadzieją!”, chce nas czynić świadkami nadziei. Podczas XVII Dnia Papieskiego w wielu miastach Polski odbędą się czuwania modlitewne, koncerty ewangelizacyjne, konferencje, gry miejskie, spektakle, musicale oraz aktywności sportowe. Wydarzenia nawiązują do życia św. Jana Pawła II oraz propagują Jego nauczanie.

 

Centralne obchody Dnia Papieskiego będą miały miejsce w Warszawie.

DZIEŃ PAPIESKI 2017 – PROGRAM

12.00 – Msza św. w Świątyni Opatrzności Bożej. Stypendyści będą modlić się w intencji darczyńców Fundacji podczas , celebrowanej przez kard. Kazimierza Nycza o godz. 12:00.

15.30 – Koncert Galowy Dnia Papieskiego. Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zaprasza  do Świątyni Opatrzności Bożej na godz. 15:30, lub do TVP1, gdzie transmisja koncertu rozpocznie się o godz. 15:50.

 

KONCERT PAPIESKI – DZIEŃ PAPIESKI 2017

W przepięknej przestrzeni Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbędzie się koncert telewizyjny rewelacyjnego zespołu GOSPEL RAIN. „Koncert wypełnią dobrze znane piosenki z repertuaru Gospel Rain, przede wszystkim z ostatniej płyty zespołu pt. OGIEŃ. Nie zabraknie niespodzianek, wyjątkowych aranżacji, pokoleniowych muzycznych spotkań i zderzeń.” – czytamy na stronie wydarzenia.

 

 

DZIEŃ PAPIESKI 2017 – KONCERT PAPIESKI

Wśród Gości Gospel Rain koncertu znajdą się znakomici polscy 
Wokalistki i Wokaliści: 

Halina Frąckowiak
Natalia Kukulska
Kasia Dereń
Krzysztof Cugowski
Andrzej Lampert
Krzysztof Iwaneczko

 

Towarzyszyć nam będzie zespół „Tylko Ty”, stworzony kilka lat temu z grona stypendystów Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia, od wielu lat zajmującej się promocji Dnia Papieskiego i zbiórki na rzecz uzdolnionej młodzieży. Pojawi się także orkiestra smyczkowa pod kierownictwem Michała Ostrowskiego. – zapowiada zespół.

 

 

 

W przeddzień Dnia Papieskiego, 7 października, na Zamku Królewskim podczas uroczystej gali transmitowanej przez TVP2, wręczone zostaną Nagrody TOTUS TUUS. We wtorek, 10 października, na Zamku Królewskim odbędzie się konferencja naukowa pt.: „Europa ­– kryzys i nadzieja”.

8 października w Krakowie o godz. 10:00 odprawiona zostanie Msza Św. w Sanktuarium św. Jana Pawła II pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza. W Katowicach obchody potrwają aż dwa tygodnie. W ich programie znajdzie się  m. in. premiera musicalu „Dawid” oraz Koncert Galowy „IDŹMY NAPRZÓD Z NADZIEJĄ” ku czci św. Jana Pawła II.

 

Program stypendialny można wesprzeć wpłacając środki na konto Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” o numerze: 81 1320 1104 2979 6023 2000 0001 albo wysyłając SMS o treści „POMOC” na numer 74 265 lub dzwoniąc na nr 704407401.

 

TVP: Dzień Papieski 2017 – Koncert Papieski z Gospel Rain (8 października)

 

 

JUŻ 26 LISTOPADA W ARENA URSYNÓW ODBĘDZIE SIĘ 7.EDYCJA FESTIWALU CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE.

FESTIWAL CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE 2017 – PROGRAM:

*EUCHARYSTIA
*DEBIUTY – MŁODE ZESPOŁY OSTATNICH LAT – MUODE KOTY, PLAY&PRAY, TOMASZ JASIŃSKI MUSIC.
*KONKURS PREMIERY – ARKADIO, STRONAB I BEU. PUBLICZNOŚĆ POPRZEZ GŁOSOWANIE SMS WYBIERZE PREMIERĘ ROKU 2017
*UWIELBIENIE Z GOSPEL RAIN
*STREFA DZIECKA, POWOŁANIOWA I DLA SINGLI

WIĘCEJ: HTTPS://WWW.FACEBOOK.COM/EVENTS/441008996271543/
INFORMACJE O BILETACH I WYDARZENIU: HTTP://WWW.FESTIWAL.CHRZESCIJANSKIEGRANIE.PL/

 

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *