Rusza Klub Złotej 10 Radia Warszawa

Lista-przebojow_logo_zlota_dziesiatka-1024x512

 

Już 24 czerwca o 20.30 w Oratorium św. Jana Bosko przy ul. Kawęczyńskiej 53 zainauguruje swoją działalność klub listy „Złota 10 Radia Warszawa”. Gośćmi pierwszego spotkania będą muzycy New Day. Michał Guzek i Piotr Polański porozmawiają o drogach, jakimi podąża formacja. Zespół opowie o swojej najnowszej płycie „Pod Prąd„. Po spotkaniu artyści będą podpisywali płyty. – czytamy na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Premiera najnowszego krążka POD PRĄD odbędzie się 19 czerwca 2016 roku.

Album New Day „Pod Prąd” można już dzisiaj zakupić na www.chrzescijanskiegranie.pl

Zespół New Day będzie można usłyszeć 24 czerwca na żywo na antenie Radia Warszawa 106,2 FM i www.radiowarszawa.com.pl w programach „Rozmowa na co dzień” (13.30) i w liście „Złota 10 Radia Warszawa”(19.10).

 

Listę Złota 10 Radia Warszawa można słuchać od lipca 2013 roku w każdy piątek o 19.10 na 106, 2 FM i na www.radiowarszawa.com.pl. Program prowadzi Michał Guzek, który na co dzień zajmuje się muzyką w rozgłośni.

 

NEW DAY to wyjątkowy zespół na scenie „muzyki dobrej”. Inspiracją do powstania zespołu stała się podróż do Afryki, w 2002 roku, Rafała Boniśniaka – lidera zespołu, perkusisty i kompozytora. Sam zespół powstał pół roku później, w styczniu 2003 roku. Od tamtego czasu zdobył uznanie publiczności zarówno w Polsce, jak i za granicą. Potwierdziło to ponad 800 koncertów a liczne festiwale, takie jak: Song of Songs w Toruniu w 2003 i 2004 roku, Festiwal Muzyki Dobrej w Warszawie w latach 2004 i 2005, czy Festiwal Stróżów Poranka w latach 2004-2006 w Chorzowie, oraz Festiwal Cantate Deo w 2005 i 2006 roku w Gliwicach, festiwal Dla Jezusa w 2007 roku, to tylko nieliczne przykłady wspaniałego przyjęcia grupy przez publiczność. Co więcej, w 2005 roku NEW DAY na specjalne zaproszenie organizatorów Światowych Dni Młodzieży wystąpił, jako główny reprezentant Polski w Kolonii, gdzie skandujący kilkusettysięczny tłum nie pozwolił mu zejść ze sceny. Zespół do dzisiaj wydał 10 albumów.

 

 

W 2015 roku zespół wystąpił podczas V edycji Festiwalu Chrześcijańskie Granie, gdzie został nagrodzony Złotym Krążkiem i tytułem PREMIERY ROKU 2015 za piosenkę „Pod Prąd”. Dodatkowo zespół otrzymał nagrodą specjalną Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzeja Dudy za ten właśnie utwór.

 

 

O albumie „Pod Prąd”:

 

Praca nad najnowszą, 10 płytą zespołu, była niezwykłą podróżą w świat dźwięków z Afryki i innych kontynentów, tak bliskich liderowi zespołu Rafałowi Boniśniakowi.

Te etniczne elementy to przede wszystkim wokaliści oraz 36 instrumentów perkusyjnych pochodzących głównie z Afryki. Wśród szczególnie ulubionych znalazły się mbira czy drewniana… żaba, ale jest też i drewniana sowa, która uatrakcyjniła jedną z piosenek.

Na płycie znajduje się 10 nowych utworów, bardzo dynamicznych i ciekawie zaaranżowanych, w większości autorstwa lidera Rafała Boniśniaka.

 

 

Wśród muzyków usłyszymy Mirosława Bogonia na instrumentach klawiszowych, akordeonie i gitarze; Tomasza Kubalę na basie, Rafała Boniśniaka na perkusji i instrumentach perkusyjnych oraz Natalię Górkę – śpiew.

Wśród zaproszonych gości jest niezwykły raper ks. Jakub Bartczak, flecistka Małgorzata Wilczyńska-Mazur, Grzegorz Mazur na mandolinie, oraz znakomity gość z Malawi, wokalista Po Chawinga, który wspólnie z Natalią Górką wykonuje energicznie utwór pt. „Tacy sami jak my” w wersji angielskiej.

Do piosenki pt. Tacy sami jak my zrealizowany zostanie wideoklip w reżyserii Wojciecha Konopki w Poznaniu oraz Dreźnie (Niemcy) na początku czerwca 2016 roku.

 

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *