Wielki Test o Jasnej Górze rozwiązany. Rafał i Agnieszka Porzezińscy zwycięzcami!

Wielki Test o Jasnej Górze rozwiązany. Zwycięzcami zostali dyrektor PR1 – Rafał Porzeziński i jego małżonka Agnieszka Porzezińska – TVP ABC. W rundzie finałowej pokonali Dariusza Jakubowskiego i Dariusza Kowalskiego. Tysiące widzów TVP obejrzało pierwszy test w nowym sezonie. Temat Jasnej Góry nie jest przypadkowy. W tym roku obchodzimy 300 – lecie koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. 

 

Wielki Test można obejrzeć na wielkitest.tvp.pl

 

Wśród pytań padły m.in. kto jest autorem Golgoty Jasnogórskiej czy o nazwę kantaty napisanej przez Wojciecha Kilara. Nie zabrakło pytania o śluby Jasnogórskie stworzonej przez Prymasa Wyszyńskiego

 

W programie wzięli udział m.in. Izabela Trojanowska, Rafał Patyra, Jacek Karnowski, Marcin Kwaśny, Radosław Pazura czy Darek Malejonek. Program poprowadził Maciej Kurzajewski oraz Sylwia Dekiert. Na scenie TVP wystąpiły zespoły Sound’n’Grace i Filip Lato.

 

Powtórka:

2 września, godz. 21:40 – Tv Polonia

3 września, godz. 3:40 – Tv Polonia

Polecamy::

RÓŻANIEC ZAWIERZENIA Z KSIĘDZEM DOLINDO

Odmawiaj różaniec zawierzenia z księdzem Dolindo Ruotolo!

Ksiądz Dolindo Ruotolo, autor potężnego aktu zawierzenia Jezu, Ty się tym zajmij!, to wielki orędownik modlitwy różańcowej.

Nowa książka Joanny Bątkiewicz-Brożek – autorki bestsellerowej biografii Jezu, Ty się tym zajmij! Ojciec Dolindo Ruotolo. Życie i cuda – to rozważania do każdej z tajemnic Różańca, ale także opowieść o głębokiej relacji, która łączyła kapłana z Neapolu z Matką Bożą.

Odkryj siłę różańca zawierzenia i powierz wszystkie swoje sprawy Bożej Opatrzności!

Joanna Bątkiewicz-Brożek – dziennikarka, publicystka, tłumaczka, współautorka książki „Mam odwagę mówić o cudzie” (wspólnie z prof. Januszem Skalskim). Obecnie współpracuje z portalami Vatican Insider oraz Aleteia.

Więcej: www.tolle.pl

 

 

ZMIENIAJ Z NAMI MUZYKĘ CHRZEŚCIJAŃSKĄ W POLSCE!!!

 

MODLITWA, POST I …. DZIESIĘCINA. WSPIERAJ NAS…WSPIERAJ FUNDACJĘ „CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE„: NR KONTA: 46 1050 1012 1000 0090 3065 9909 (TYTUŁEM: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE)

FUNDACJA CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE – POWSTAŁA W 2015 ROKU. JEJ PATRONEM JEST ŚW. FILIP NERI – POMYSŁODAWCA I TWÓRCA ORATORIUM. FUNDACJA ZAJMUJE SIĘ KOMPLEKSOWĄ PROMOCJĄ MUZYKI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ W POLSCE POPRZEZ WSPARCIE AMATORÓW, DEBIUTANTÓW I PROMOCJE ZAWODOWEJ SCENY. OD 2015 ORGANIZUJE FESTIWAL CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE (W TYM ROKU 26 LISTOPADA ODBĘDZIE SIĘ 7 EDYCJA) I KONCERT DEBIUTY IM. MONIKI BRZOZY. WSPÓŁPRACUJE Z INNYMI FESTIWALAMI, WYDAWCAMI CZY INSTYTUCJAMI TAKIMI JAK: KCK DOBRE MIEJSCE, RADIO WARSZAWARDN MAŁOPOLSKA CZY ORATORIUM ŚW. JANA BOSKO.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *